"Staś i Zła Noga", zapraszamy na bezpłatny spektakl nie tylko dla młodego widza!

MOK Piotrków Wtorek, 24 września 20190 1235
Niezwykłość tego przedsięwzięcia polega na tym, że na równi z młodym widzem, przygodami Stasia, Złej Nogi i ich mamy wzruszają się i bawią rodzice czy dziadkowie. Spektakl spotkał się bardzo przychylnym odbiorem krytyków i widowni teatralnej. Dostał się do finału 25. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, a także znalazł się w gronie 15 finalistów projektu „Teatr Polska” i po wakacyjnej przerwie można go obejrzeć podczas ogólnopolskiego tournée. 6 października (niedziela) o godz. 18.00 aktorzy pojawią się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Dzięki projektowi TEATR POLSKA będziecie mogli Państwo obejrzeć go bezpłatnie, za okazaniem wejściówki, którą odebrać można w kasie MOK.

Ładuję galerię...

„Staś i Zła Noga” to opowieść o kilkunastoletnim chłopcu z niepełnosprawnością, którego samotnie wychowuje mama. O ich zmaganiach z codzienną rzeczywistością, przezwyciężaniu przeciwności i poszukiwaniu przyjaciół. Wszystko to podszyte jest solidną dawką ironicznego humoru, bo przecież ta historia to znacznie więcej! Mama walczy z systemem, Staś trenuje zdolności telepatyczne, a Zła Noga marzy, by zostać kosmonautką. Jak więc potoczą się ich historie?


Staś przyjaźni się ze swoją Złą Nogą, ale Mama powoli zaczyna martwić się, że ten nietypowy przyjaciel sprowadzi na jej syna nieszczęście. Chłopiec, choć nie traci dobrego humoru, zaczyna przynosić ze szkoły kiepskie oceny i powoli traci kolejnych znajomych. Mama również wydaje się nie mieć szczególnego szczęścia do międzyludzkich relacji. Czy Zła Noga jest naprawdę taka zła? A może to tylko wymysł Stasia, który próbuje wymigać się od obowiązków i kar?


Spektakl powstał na podstawie komiksu „Przygody Stasia i Złej Nogi” autorstwa Tomasza „Spella” Grządzieli i jest koprodukcją Teatru Śląskiego w Katowicach i Teatru Lalki i Aktora ATENEUM.


Po spektaklu odbędzie się spotkanie z aktorami.

 

OBSADA:
Katarzyna Błaszczyńska – Mama Dawid Kobiela – Staś Michał Rolnicki – Zła Noga
czas trwania:1 h 10 min.
grupa wiekowa:dzieci i młodzież
scenografia:Magdalena Grundwald
choreografia:Sylwia Hefczyńska-Lewandowska
muzyka:Jakub Adamiak


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat