Staruszka potrzebowała pomocy, zareagował sąsiad

ePiotrkow Wtorek, 28 lutego 20173 6549
Policja otrzymała informację, że 86-letnia, samotnie mieszkująca mieszkanka Osin w gminie Kluki, prawdopodobnie potrzebuje pomocy. Mundurowych zaalarmował czujny sąsiad, który od pewnego czasu nie mógł dostać się do domu kobiety.

Terenu posesji strzegł pies, który nikomu nie pozwalał wejść do budynku. Policjanci z posterunku w Klukach razem z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Schroniska dla Zwierząt dostali się do domu seniorki. Okazało się, że kobieta była osłabiona i wycieńczona, potrzebowała pomocy. Na miejsce został wezwany zespół pogotowia ratunkowego. Ze względu na stan zdrowia i zgłaszane przez staruszkę dolegliwości 86-latka została zabrana do szpitala w Bełchatowie. Dzięki sprawnym działaniom służb oraz sąsiedzkiej czujności, starszej pani nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Trafiła pod opiekę lekarzy.

 

- Pamiętajmy, że osoby starsze, samotnie zamieszkujące, zwłaszcza takie, które są pozbawione opieki bliskich wymagają naszej uwagi i troski – przypominają policjanci. - Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy nie potrzebuje naszej pomocy. Obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę, samotność i nieporadność. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Wielokrotnie od naszej troski i reakcji zależy ich życie. Wystarczy jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uratować ludzkie życie.


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

emeryt ~emeryt (Gość)28.02.2017 18:05

po interwencji sąsiadów wielmożne panie z biura sie interesują stołki im zabiorą żadna nie ma w tym wieku babci lub mamy

41


kkkk ~kkkk (Gość)28.02.2017 12:52

ja tez poprose o pomoc mopr policje i wszystkie instytucje dla osoby ktora mieszka w postostanie ulNARUTOWICZA 20

10


tak bardzo dobrze ~tak bardzo dobrze (Gość)28.02.2017 08:49

Tak bardzo dobrze! A z drugiej strony policja i inni upominają osoby starsze aby były uważne i czujne bo oszuści mogą je wykorzystać i okraść.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat