Startuje 10. jubileuszowa edycja Old Town Jazz Festiwal

Strefa FM Środa, 08 lipca 20203 1280
W maju miała rozpocząć się 10. edycja piotrkowskiego Old Town Jazz Festiwalu. Epidemia pokrzyżowała jednak plany organizatorów i tegoroczna impreza wystartuje dopiero w najbliższy piątek, ale w mocno zmienionej formule. Oprócz bardzo niewielkiej widowni uczestniczącej w koncertach "na żywo", będzie można obejrzeć je tylko w internecie.
fot. FB Old Town Jazz

- W normalnych warunkach, tak jak planowaliśmy, a plany były naprawdę ciekawe, nie będziemy w stanie tego festiwalu przeprowadzić. Natomiast chcąc, by jednak odbyło się cokolwiek, jak i podkreślić ten jubileuszowy charakter tegorocznego cyklu, udało się nam pozyskać pieniądze z Narodowego Centrum Kultury z programu "Kultura w sieci" i dzięki temu możemy zaproponować koncerty, które dedykowane są do sieci i będą transmitowane w internecie. Będziemy je organizować począwszy od tego miesiąca, aż do 2 października - mówi Gordian Piec ze stowarzyszenia Loża Kulturalna Stare Miasto.

 

Koncertów będzie łącznie siedem. Wszystkie będą odbywać się w piątki od godziny 20 w Skyy Pubie przy ul. Rycerskiej. Na pierwszy Loża Kulturalna Stare miasto zaprasza już w piątek 10 lipca.

 

 

- Pierwszy koncert to kwartet muzyków, których już gościliśmy na przestrzeni tych ostatnich 10 lat w Piotrkowie. Wszyscy pochodzą ze Śląska i zebrali się podczas tej pandemii, ponieważ dla muzyków jest to szczególnie trudny czas, nie grają koncertów i nadmiar wolnego czasu powoduje, że muszą w jakiś sposób dać upust tej energii. Z tego co wiem spotykali się regularnie i grali ze sobą i z tego powstał taki nowy projekt, który nazywa się New Brand, a skład zespołu to Paweł Palcowski na trąbce, Jarosław Bothur na saksofonie, Maciej Kitajewski na kontrabasie i Arek Skolik na perkusji. Także w ramach koncertu zarówno standardy, jak i kompozycje własne, powstałe właśnie w okresie pandemii - mówi Gordian Piec.


W związku z wciąż obowiązującymi przepisami koncerty na żywo będzie mogło oglądać maksymalnie do 20 osób, ale będą one transmitowane na profilu facebookowym Old Town Jazz. Tam znajdziecie również szczegółowe informacje dotyczące całej imprezy.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

skp ~skp (Gość)10.07.2020 18:18

A ten piec to jaki ?

20


t2 ~t2 (Gość)09.07.2020 10:41

w czym problem? przecież na tych występach nigdy nie było więcej niż 20 osób

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat