Starostwo: Dostaniesz SMS, odbierzesz dokumenty

ePiotrkow Piątek, 03 sierpnia 20122 6864
Mieszkańcy powiatu piotrkowskiego już nie muszą osobiście dowiadywać się, czy w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Piotrkowie czeka na nich dokument prawa jazdy lub dowód rejestracyjny pojazdu.

Od tygodnia o tym, że dokumenty są do odbioru urząd powiadamia za pomocą SMS bądź mailem.

 

Warunkiem otrzymania informacji jest podanie przez interesanta we wniosku numeru telefonu komórkowego bądź adresu poczty elektronicznej. Po przesłaniu dokumentu do Starostwa system generuje SMS o treści: ”Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza po odbiór dowodu rejestracyjnego (prawa jazdy). Życzymy miłego dnia”.

W kwietniu Wydział Komunikacji i Transportu piotrkowskiego Starostwa przyjął 3624 interesantów, którzy załatwiali sprawy związane z rejestracją bądź wyrejestrowaniem pojazdów, w maju było ich ponad 4250, czyli o ponad 600 interesantów więcej. Starosta powiatu Stanisław Cubała ma nadzieję, że poprzez wysyłanie informacji elektronicznej zmniejszy liczbę osób, które przyjeżdżają do urzędu tylko po to, aby dowiedzieć się czy może odebrać dokument.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)08.06.2020 14:59

8.06.20 pięć godzin stałem w kolejce po odbiór dowodu rejestracyjnego i nie odebrałem go. SMS wysyłany jest już dawno. Według urzędników odebranie tego dokumentu jest bardzo szybkie, więc dlaczego nie dostałem się do urzędu przez pięć godzin. Dla mnie jest to delikatnie mówiąc nieporozumienie. Pozdrawiam urzędników.

00


ann ~ann (Gość)04.08.2012 23:48

widać że coś się zmienia i dobrze

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat