Starosta zablokował drogę

ePiotrkow Wtorek, 24 września 201311 4580
Mieszkańcy gminy Drużbice mają dość ruchu tranzytowego drogą powiatową Kącik – Mzurki. Przez dwie godziny blokowali drogę przechodząc przez przejście dla pieszych w Suchcicach. W proteście wsparł ich starosta bełchatowski, który już jakiś czas temu podjął walkę o zniesienie tranzytu na tej drodze.
fot. J. Kaczmarek

- Nie dziwię się ludziom, że już nie wytrzymują traktowania naszego regionu jedynie jako dostarczyciela podatków, w sytuacji gdy nie otrzymujemy od rządu nic w zamian – mówi Szczepan Chrzęst, starosta bełchatowski. - Bełchatów od dwudziestu lat nie może doprosić się obwodnicy, mieszkańcy Bukowia, Suchcic, Kącika i Mzurek również od wielu lat narzekają na ruch ciężarówek z drogi krajowej numer 12 na drogę krajową numer 8. Nie zliczę moich rozmów, pism i spotkań w sprawie rozwiązania tego problemu, niestety ten temat jest odkładany w czasie przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi, wojewodę łódzkiego i władze Piotrkowa. W dodatku okazuje się, że mimo tego, że ustawa wyznacza starostę jako odpowiedzialnego za organizację ruchu na drogach powiatowych i gminnych, to nawet nie mogę samodzielnie ograniczyć tonażu na swojej drodze – zaznacza Chrzęst.

Powtórną blokadę drogi zorganizowali również mieszkańcy Bełchatowa. „Ósemka” w Dobrzelowie i na ulicy Lipowej była zablokowana do 10. Protest prowadzony będzie również w godzinach 16 – 18. Przypomnijmy – bełchatowianie domagają się budowy obwodnicy. Miasto nie znalazło się w najnowszej wersji ministerialnego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Podobny protest odbył się w miniony piątek. Na miejscu blokad jest policja, która steruje ruchem.Zgodnie z porozumieniem, jakie trzy lata temu Powiat Bełchatowski zawarł z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad za zgodą ministra Cezarego Grabarczyka, obwodnica Bełchatowa miała zostać wybudowana jako alternatywa dla ruchu tranzytowego z drogi krajowej numer 8 na drogę krajową numer 12, a miało to się stać nie później niż do końca 2012 roku.


Zainteresował temat?

10

1


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

janusz do Piotrkowianin ~janusz do Piotrkowianin (Gość)25.09.2013 10:29

ale Buc mowil abys dal zgode pod twoim domem :) tak tak cwaniacko dajesz zgode pod czyjms ale pod swoim to juz nie...

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga25.09.2013 09:16

"Buc" napisał(a):
mieszkańców przed problemami władz innych miast. Ja nie chcę ciężarówek w mieście!!!!!!

Daję zgodę na tranzyt ul. Łódzką przed domem Chojniaka, który przez tyle lat nic nie zrobił w sprawie rozwiązania problemu.

00


polak mały ~polak mały (Gość)24.09.2013 21:10

Powinni zablokować na 2 godz.i nie przepuszczać nikogo oprócz pojazdów uprzywilejowanych, może to by poskutkowało.

00


Imię Imięranga24.09.2013 20:42

Trzeba radnego Dziemdziore wysłać. Załatwił remont ulicy w PT to i z obwodnicą Bełchatowa załatwi.

00


Kierowca ~Kierowca (Gość)24.09.2013 19:39

Szanowny Panie starosto osobiście uważam ,że tymi protestami karzecie zwykłych ludzi co korzystają z tych dróg bo nie mają innego wyjścia. Myślę że należałoby zablokować parkingi i stanowiska pracy w gmachu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lodzi.

00


Buc ~Buc (Gość)24.09.2013 17:10

"Piotrkowianin" napisał(a):

Jako Piotrkowianin daj zgodę na tranzyt obok twojego mieszkania- domu. To dobrze, że Chojniak chroni mieszkańców przed problemami władz innych miast. Ja nie chcę ciężarówek w mieście!!!!!!

00


janusz ~janusz (Gość)24.09.2013 14:32

racja blokowac ....ci u wladzy niech wiedza ze maja robic tak jakchce lud...

00


Zbysiu ~Zbysiu (Gość)24.09.2013 13:18

"" napisał(a):

To jest najlepszy z możliwych w tej chwili sposób w Polsce. Żadne inne metody nie odniosą skutku. Można przeżyć te trochę czasu, sam jestem kierowcą i nie płaczę. Solidaryzuję się z mieszkańcami Bełchatowa i okolic.

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga24.09.2013 12:36

A Chojniak jak zwykle nabrał wody w usta i uciekł przed problemem na urlop.

00


xkooo ~xkooo (Gość)24.09.2013 11:56

I jak zwykle kierowcy poszkodowani. Ruch blokowany był na 20 min a auta były puszczane przez 2 min to max.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat