Stare kufle z zamkowej piwnicy

Muzeum Piotrków Wtorek, 16 lipca 20190 1918
Pracownicy Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na wystawę czasową zbiorów Grzegorza Bartosika pt.: „Stare kufle z zamkowej piwnicy”. Na ekspozycji przedstawionych zostało około 150 kufli, kufelków i kufeleczków z liczącej prawie 300 sztuk kolekcji.

Ładuję galerię...

Wśród prezentowanych naczyń są zarówno tradycyjne, jak również te o kształtach wyszukanych i finezyjnych. Na szczególną uwagę zasługują kufle cynowe i porcelanowe z ozdobnymi przykrywkami. Do ciekawostek zaliczyć można natomiast metalowe kufle „bez dna” , których podstawy wykonane zostały ze szkła. Licznie reprezentowane są tradycyjne kufle barowe wykonane z grubego szkła, a także kufle kamionkowe pośród których znalazły się tzw. „chmielaki”. Zainteresowanie wzbudzą z pewnością też kufle „z twarzą” oraz kufle śmieszne i nietypowe, jak chociażby ten, z którego wraz ze spadkiem poziomu piwa odsłania się figurka syreny.


Wystawa prezentowana będzie w lipcu i sierpniu 2019 r. w izbie piwnicznej piotrkowskiego Muzeum.

 

 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat