Starcie kandydatów na prezydenta w studiu Strefy FM (POSŁUCHAJ)

ePiotrkow Środa, 31 października 2018350 21778
Krzysztof Chojniak kontra Marlena Wężyk-Głowacka. W niedzielę o ich losie zdecydują wyborcy, we wtorek starli się w radiowym studiu. W Strefie FM odbyła się debata prezydencka.

Ładuję galerię...

W pierwszej turze wyborów prezydenckich w Piotrkowie żaden z kandydatów nie zdobył więcej niż 50% głosów wyborców. W drugiej turze zmierzą się Krzysztof Chojniak i Marlena Wężyk-Głowacka. Głosować będziemy 4 listopada. 

 

Debata prezydencka rozpoczęła się punktualnie o 13.20. Najpierw kandydaci krótko zaprezentowali się słuchaczom. Później odpowiadali na pytania prowadzącego (Artura Wolskiego, zastępcy redaktora naczelnego Strefa FM). Po odpowiedzi kandydata, jego kontrkandydat miał 30 sekund na ripostę.

 
Fragment odpowiedzi Krzysztofa Chojniaka na pytanie: Potrzeb w mieście jest wiele, wszystkich nie da się zaspokoić. Jakie będą priorytety Pana prezydentury?

Mówiąc o priorytetach nie można ograniczyć się tylko do jednego obszaru. Można to porównać do dbania o własny dom. Jeśli skoncentrowalibyśmy się tylko na kuchni, a zapomnieli o sferze, która dotyczy np. wypoczynku, rekreacji i miejsca, gdzie przyjmujemy przyjaciół, to nasze działanie byłoby niepełne. Jako gospodarz miasta staram się dbać o wszystkie płaszczyzny naszego życia. Udowodniłem, że dbam zarówno o centrum, o strategiczne ulice i elementy infrastruktury (odnowione rondo Sulejowskie, ul. Śląska, ul. Reagana, al. 800-lecia), ale też o mniejsze ulice osiedlowe jak Wieniawskiego, Kasztelańska, 18. Stycznia. Przed nami działania, które wynikają z tego, co zaplanowaliśmy wcześniej w naszej strategii rozwoju. W najbliższym czasie rozpoczynamy więc budowę ronda u zbiegu ulic Armii Krajowej, Żelazna, Roosevelta. W ślad za tym przebudowana zostanie ulica Żelazna. Kolejny punkt to kontynuacja projektu Młode Stare Miasto, mam na myśli przebudowę placu Niepodległości, ale też kontynuowanie budowy mieszkań i remont generalny kamienic w obrębie ulic Pereca, Zamurowej, Starowarszawskiej, Garncarskiej.

 


Fragment odpowiedzi Marleny Wężyk-Głowackiej na pytanie: Jak poprawić jakość życia mieszkańców?

Priorytetem jest zatrzymanie osób młodych i stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju przedsiębiorczości. Rozwój gospodarczy to koło napędowe dla poprawy jakości życia. Piotrków Trybunalski na pewno będzie bogatszy bogactwem swoich mieszkańców. Ale nie może być to bogactwo oparte na układach. Nie może dochodzić do sytuacji, kiedy nawet sprzątaczka w szkole musi być zaakceptowana przez najwyższe władze miasta. Nie może dochodzić do sytuacji, kiedy urzędnicy i dyrektorzy wykorzystywani są w kampanii wyborczej. Chcę przywrócić wszystkim urzędnikom szacunek i godność. Nie będzie miejsca na mobbing i wykorzystywanie swojej pozycji zawodowej. Powstanie nowa siatka wynagrodzeń, promująca dobrą i solidną pracę. Niech wreszcie w Piotrkowie wróci normalność. Zapraszam na moją stronę marlenawezykglowacka.pl, tam jest mój plan dla Piotrkowa Trybunalskiego.

 


Na koniec kandydaci mieli czas na krótkie podsumowanie, oboje więc przekonywali, że to właśnie ich kandydatura to najlepsze rozwiązanie dla Piotrkowa Trybunalskiego. Krzysztof Chojniak zapewniał, że jego prezydentura będzie kontynuacją zaplanowanej strategii, Marlena Wężyk-Głowacka przekonywała piotrkowian, by postawili na zmianę i zaufali kobiecie.

 

 

Więcej o debacie w najnowszym Tygodniu Trybunalskim!!!

 


Zainteresował temat?

15

1


Komentarze (350)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)05.11.2018 10:10

Widać że ta debata jest posmarowana przez P Chojniaka. Wszystko na niekorzyść P Marleny. Pan redaktor robił wszystko żeby wyprowadzić ją z równowagi. Przecież to jasne. P Marlena była bardzo konkretna. Zrozumiałam co chce zrobić dla Piotrkowa. P Chojniak niestety ale robi tylko dobre wrażenie nic więcej. Nie zrozumiałam go co konkretnie zrobił i chce zrobić. Jestem mieszkanka Piotrkowa a mieszkam w Tomaszowie. Żyje się tu o niebo lepiej niż w Piotrkowie. Wystarczy przyjechać o zobaczyć jakie zmiany zaszły w tym mieście. Obietnice P Witko się spełniają jedna za drugą. Dostaje dofinansowania. Młodzi ludzie są dumni że tu mieszkają. W Tomaszowie są bezpłatne autobusy hybrydowe, geotermia, budują park bulwary, dom dzienny pobytu dla seniorów, nowe place zabaaw itd. Wystarczy poczytać. A Piotrków leży i kwiczy.

22


maddox maddoxranga02.11.2018 23:09

Chojniak ma dobrą wizję dla Piotrkowa: ulice i mieszkania. To trochę tak jak ja bym chciał rozwijać swoją firmę budując parking i remontując biuro podczas gdy nie mam klientów na to co wytwarzam. Z jednej strony go rozumiem, takie rzeczy trafiają do jego kluczowego elektoratu czyli ludzi tuż przed emeryturą i na emeryturze. Oni chcą na starość żyć w spokojnym, cichym i czystym mieście-sypialni. Niestety pozostali, młodzi, wykształceni i specjaliści w dużej mierze dalej będą albo z miasta uciekać albo traktować go właśnie jako wygodną sypialnię do pracy w Łodzi, Częstochowie czy nawet Warszawie. MWG mnie osobiście wkurza ale jednak mniej niż obecny prezydent, który doskonale sprawdziłby się w roli dyrektora biblioteki (tam nie trzeba mieć wizji, jest budżet i trzeba utrzymać placówkę) a nie prezydenta miasta (gdzie potrzeba jakiejś wizji żeby miasto próbowało się chociaż rozwijać a nie po prostu egzystować). Jeśli taki "rozwój" Wam odpowiada to śmiało głosujcie na Chojniaka. Muszę z przykrością stwierdzić, że chociaż z SLD jest mi po drodze tak jak klapkami w zimie, to najlepszym prezydentem tego miasta był Matusewicz, który miał jakąkolwiek wizję i za jego czasów coś się w mieście ruszyło. Tamten facet (lub jego ekipa, nie wiem) myślał co najmniej kilkanaście lat do przodu co widać nawet obecnie bo poza bieżącymi remontami już istniejących dróg to właśnie za jego czasów powstały plany nowej infrastruktury. KCH nie potrafił przez 12 lat dokończyć trasy średnicowej N-S i to mimo obniżania standardu kolejnych odcinków. W tym tempie to ta trasa za kolejne 12 lat zostanie dociągnięta do Łódzkiej na północy i za kolejne 12 do Krakowskiego Przedmieścia na południu. Śmiem twierdzić że wtedy to już nie będzie potrzebna bo w Piotrkowie będzie mieszkało pewnie z 50 000 emerytów.
I tak MWG też mnie denerwuje tą pychą czy podkreślaniem że jest kobietą (a jakie to ma merytorycznie znaczenie), ale wiem że ma bardziej wolnościowe podejście i być może chociaż spróbuje wyrwać to miasto z marazmu w którym się pogrąża.

51


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)02.11.2018 09:39

Dziś do Radia Strefa FM zadzwonił pan, który podawał się za ekonomistę. Niestety nie dodzwoniłem się do Radia, więc chciałbym co nieco rozjaśnić młodemu panu ekonomiście. Mówienie o wysokości bezrobocia w mieście na podstawie danych PUP jest tak samo wiarygodne jak mówienie o wynikach wyborów na podstawie sondaży. Przyczyna jest prosta: dane PUP dotyczą osób WYŁĄCZNIE zarejestrowanych jako bezrobotne. Skoro skończył Pan studia ekonomiczne powinien Pan o tym wiedzieć. Wielu bezrobotnych nie rejestruje się w PUP, tylko szuka pracy na własną rękę, zwłaszcza młodych - nie mających jeszcze własnych rodzin. Wpływ na to ma z jednej strony lepsza oferta różnych serwisów internetowych z ogłoszeniami oraz to, że szukanie pracy z PUP mija się z celem - jedyne co się słyszy podczas odhaczania to "niestety nie mamy dla Pana żadnej pracy". Mój syn był zarejestrowany w piotrkowskim PUP zanim wyjechał i przez ten czas nie otrzymał żadnej oferty pracy a nawet szkolenia. Druga sprawa to migracja. Oczywiście, że są różne przyczyny migracji, tylko że osoby młode, które wyjechały z Piotrkowa jasno mówią dlaczego Piotrków opuściły. Są dwa powody: 1. Brak dobrych szkół wyższych i 2. Brak pracy i godnej płacy. Ale Pan twierdzi, że wyjechali, ponieważ jest taka moda? Ostatnia sprawa to komunikacja. Powołał się Pan na przykład jako Lublina, gdzie komunikacja miejska jest bezpłatna i liczba linii się zmniejsza. Otóż sprawdziłem: w Lublinie komunikacja miejska nie jest bezpłatna, co więcej liczba tabory i linii systematycznie rośnie, tabor wymieniany jest na ekologiczny, chyba całkowicie zniknęły już stare Jelcze. Jako ekonomista powinien odwoływać się Pan do danych liczbowych. Proszę porównać wysokość utrzymania komunikacji w Piotrkowie w obecnej chwili z perspektywą tzw. komunikacji bezbiletowej. Będzie to kosztować miasto ok. miliona więcej. Nie wiąże się to wcale z likwidacją linii i częstotliwością kursowania. Aż chce się zapytać czy kiedykolwiek korzystał Pan z komunikacji miejskiej w Piotrkowie? Wie Pan, że duża część miasta jest całkowicie pozbawiona dostępu do komunikacji miejskiej? Widział Pan częstotliwość kursowania? Pamiętam czasy, kiedy w Piotrkowie jeździło ponad 20 linii, w tym linie nocne i pospieszne a MZK rozwijało komunikację w oparciu o powstające osiedla, zakłady pracy, szkoły itd. Czy tak jest teraz?

105


Mirosław ~Mirosław (Gość)02.11.2018 17:45

Ta kobita co startuje na prezydenta to nie ma naprawdę pojęcia o niczym. W poście, który opublikowała dzisiaj o geotermii (10 raz pisze o jednym i tym samym) oczywiście nie mogłem nic odpisać, bo swoich przeciwników blokuje, to jej napiszę tu, bo wiem, że czytam. Kobieto droga, z czego ty chcesz zrobić ciepłownictwo w Piotrkowie - z geotermii? Ty masz naprawdę ludzi za idiotów? Droga Pani, były przed rokiem prowadzone badania Polskiej Akademii Nauk i geolodzy jednoznacznie wypowiedzieli się, że nie wiadomo, co tak naprawdę skrywa Piotrków i nie ma gwarancji, że mamy wystarczające pokłady wód geotermalnych nawet do ogrzania 1/4 miasta. Chce pani korzystać z wody z ujęcia w Sulejowie i Moszczenicy, która ma 30 stopni do ogrzewania domów? A gdy przyjdą 30-stopniowe mrozy i mi temperatura w mieszkaniu spadnie do zera, to wtedy za dogrzewanie energią elektryczną obciążę panią. Nie leżymy w strefach wysokiej aktywności sejsmicznych i wulkanologicznych takich jak: Islandia, Kalifornia, Japonia, gdzie takie inwestycje mają sens. Nawet na Podhalu, miejscu, gdzie jest jeszcze stosunkowo aktywna strefa geologiczna spowodowała wypiętrzaniem Tatr, udało się przyłączyć do sieci wody termalnej tysiąc domów, a i tak są problemy. Teraz załóżmy, że pozyska pani pieniądze z Funduszu Europejskiego i jak się ta akcja zakończy fiaskiem i trzeba będzie oddać pieniądze, to wtedy z czego zwrócimy? Podwyższy Pani podatki i dokona rewolucji w budżecie, że zostaniemy z takimi chodnikami i nawierzchnią drogi, jaką mamy u Pani na ulicy. MZGK musi zostać zrewolucjonizowane to fakt, wymagają tego przepisy UE, ale należy wymienić kotły i tutaj starać się pieniądze na dofinansowanie, co jest zdecydowanie bezpiecznie od takie eksperymentowania. Zapomniałem jeszcze podkreślić, że geolodzy PAN nie chcą dokonywać metody szczelinowania w Piotrkowie Trybunalskim w celu dowiercenia się do wód geotermalnych rzędu 60 stopni lub wyżej, gdyż jesteśmy blisko kopalni odkrywkowej Bełchatów, co mogłoby doprowadzić do tąpnięć. Zapewne pani nie wie, ale geolodzy jednoznacznie podkreślili, że podczas szczelinowania mogłoby dojść do powstania tzw. "zjawiska wybitej szyby", czyli powstania uskoków tektonicznych, które uwolniłyby swoją energię w postaci trzęsień ziemi. Tak stało się m.in. w Niemczech i Kalifornii, gdzie magnituda wstrząsu miała 4,6 stopnia w skali Richtera (dowód: https://www.dw.com/pl/niebezpieczna-geotermia/a-16987422). I załóżmy, że pani eksperyment kończy się katastrofą w postaci trzęsienia ziemi - w Piotrkowie Trybunalskim, który jest zupełnie asejsmicznym regionem, nawet o magnitudzie 3,0 stopnia w skali Richtera. Dziesiątkom tysięcy ludzi w mieście i okolicznych miejscowościach pękają ściany, bo konstrukcje naszych budynków są zupełnie nieprzygotowane na takie zjawiska. Wstrząsy o sile 4,5 stopnia powodują już zawalanie się domów. Pani będzie wtedy płacić za fanaberie z własnej kieszeni? A przywróci Pani życie osobom, które mogą zginąć pod gruzami domów? Po drugie nawet wymiana kotłów, piecy w gospodarstwach domowego, wprowadzenie ekologicznych autobusów niewiele da, bo jak wynika z niedawno przeprowadzonych badań zanieczyszczenie powietrza jest ogromne na całej kuli ziemskiej (emisja gazów cieplarnianych przez rozwój przemysłu). Wystarczą tylko odpowiednie warunki: brak wiatru, obecność wyżu i tzw. inwersji temperatury i mamy do czynienia z ogromnym smogiem. Dlaczego Kraków, gdzie rządzi pani Platforma jest teraz w czołówce najbardziej zanieczyszczonych miast świata? A no właśnie dlatego, że leży jakby w niecce, gdzie panują specyficzne warunki meteorologiczne i dochodzi do gromadzenia zanieczyszczeń. Droga Pani, w lecie również mamy zanieczyszczenia, ale ozonem. Aby temu przeciwdziałać choć trochę, trzeba promować zieleń w miastach, by pochłaniała związki chemiczne, a nie wszystko asfaltować, jak ma to miejsce we wspomnianym przeze mnie Krakowie, Łodzi i Warszawie. Ludzie nie są i nie będą królikami doświadczalnymi proszę Panią.

62


gość ~gość (Gość)02.11.2018 20:29

Jest tylko jeden powód dla którego nie zagłosuję na K.CH: partactwo firmy P..K

30


normalny ~normalny (Gość)31.10.2018 11:46

Nędzne 47 komentarzy pod wpisem o "największej gwieździe w Polsce", która "osiągnęła już wszystko"... ale żal :D Pies się z kulawą nogą nie interesuje tą panią, jej obietnicami nie mającymi pokrycia w rzeczywistości i upadłą od miesięcy "karierą". W sumie sama nie wiem po co nabijam te komentarze dopisując swój... jeszcze bidula uwierzy, że kogoś obchodzi i znów przyjdzie jej do głowy stanie pod cmentarzem, na targu i pod focusem z zainteresowaniem poniżej 1osoby na godzinę.

208


gość ~gość (Gość)31.10.2018 17:26

Metoda PO i Nowoczesnej
za straszyc za krzyczeć może sie uda ale
nie w Piotrkowie
Cwaniaków wyeliminujemy przy urnie

147


gość ~gość (Gość)02.11.2018 03:58

Nie da się jej słuchać...aż dziwne że ludzie wierzą w to co ona mówi...

121


gość ~gość (Gość)02.11.2018 08:16

Smieszy mnie komentarze dajcie szanse kobiecie
Co to ma być? Prośba,Współczucie,Litość
Ja nie mam zamiaru eksperymentować z nie doświadczoną kandydatką

73


Gość x ~Gość x (Gość)02.11.2018 17:46

Czy ja dobrze rozumiem? Pani M W-G tłumaczy się i czuje zawstydzenie, że ktoś ją porównał do kosmetyczki. Tłumaczę, aby zostać kosmetyczką lub specjalistą w dziedzinie kosmetologii trzeba stale dokształcać się. Fachowcy z dziedziny kosmetologii, by należycie wykonywać swój zawód, często studiują na Uniwersytecie Medycznym,. A pani M W - G gdzie kończyła studia, że czuje się urażona przyrównaniem jej do kosmetyczki? Dla mnie każdy, niezależnie od wykształcenia, jest ważny. Trzeba być tylko zadowolony z tego co się robi, nie oczekiwać tylko

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat