Stanisław Sipa prezesem i...kierownikiem jednocześnie

Strefa FM Piątek, 12 lipca 20199 4239
24 kwietnia członkowie Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej zdecydowali, że rozgrywki piłkarskie w III lidze i niższych klasach rozgrywkowych, będą prowadzone tylko i wyłącznie przez pracowników Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, a nie jak do tej pory Okręgowych Związków Piłki Nożnej, co oznacza, że funkcjonowanie tych drugich jest bezzasadne. Zmiany weszły w życie 1 lipca, tego dnia Okręgowe Związki Piłki Nożnej zostały przekształcone w delegatury wojewódzkich związków. Kierownikiem tej piotrkowskiej ma być Stanisław Sipa, choć jeszcze umowy nie podpisał, tymczasem nadal pełni też funkcję prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej, który ma zostać zlikwidowany do końca roku.
Fot.: K.Budny.

Pracownicy delegatur nadal będą nadzorować rozgrywki w okręgu piotrkowskim, a więc przedstawiciele poszczególnych klubów tej zmiany nie odczują, ponieważ wszystkie służbowe sprawy nadal będą mogli załatwiać w piotrkowskiej placówce. Delegatury zostały jednak pozbawione finansowej autonomii i nie mają już własnego budżetu. Taki mógłby mieć za to Okręgowy Związek Piłki Nożnej, który nie znajduje się już w strukturach PZPN, ale nadal mógłby funkcjonować.

 

 - Okręgowe Związki Piłki Nożnej nadal funkcjonują, ponieważ to samodzielne stowarzyszenia. Do końca bieżącego roku chcemy zorganizować walne zebranie delegatów klubów, podczas którego dokonamy likwidacji OZPN. Osobiście jest to dla mnie smutne, ponieważ cały czas mówiliśmy o decentralizacji, a idziemy w drugą stronę. To właśnie ja w 1978 roku wraz z prezesem Włodzimierzem Motyką doprowadziłem do rejestracji OZPN, a teraz przyjdzie nam wyprowadzić sztandar. Nic nie możemy zrobić, taką decyzję podjęto w centrali, musimy to uszanować i się podporządkować, gramy dalej - powiedział Stanisław Sipa, jeszcze prezes OZPN, a wkrótce najprawdopodobniej kierownik piotrkowskiej delegatury ŁZPN, umowy jeszcze bowiem nie podpisał.

 

W październiku ma się odbyć zjazd PZNP, niewykluczone, że działacze będą wówczas jeszcze dyskutować na temat ostatnich zmian.


Zainteresował temat?

0

5


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

rodzic ~rodzic (Gość)14.07.2019 14:28

w sumie nic mu się nie zmieni kasa ta sama :-) a czy dla wszystkich drużyn robi to samo chociażby w samym Piotrkowie . Jaka władza tak tańczy i swoje kasuje.
TAKIE MIASTO, A DWA BOISKA DOPUSZCZONE DO GRY co zrobił jak współpracuje z miastem ....skoro na swoim podwórku ma taki syf ...... jak można działać tyle w piłce nożnej i nie widzieć nic ..tyle dzieci gra w piłkę rodzice za to płacą a on mówi , jakis frazes o wyniesieniu sztandaru .. człowieku rusz du..i cos zrób chyba mozesz porozmawiać z miastem jakieś sztuczne boisko jedno pełen wymiar do gry.... co zrobiłeś przez ostanie lata ...piłka umiera .. to ze jest grane to swiadomość rodziców inna niż 1978 roku .. dziwne animozje między klubami ..bo nie dbasz o swoje gniazdo ... dzieci chyba saątakie same co dla nich robi lub robił OZPN Piotrków ...... gdzie ma się rodzić piłka jak nie tu gdzie maja rosnąc talenty jak nie tu .. zobacz gdzie i na czym dzieci trenują i nie mów, ze nic nie można zrobić policz lata od Motyki o którym mówisz ... i co wyszło dwa 2 boiska do gry super .. Trzeba było pomyśleć wcześniej bardziej perspektywicznie czym możesz się pochwalić ilu zawodników z OZPN piotrków w kadrach juniorów Polski ......mało prawda .. pensja wpływa i to ważne ..

51


gość ~gość (Gość)13.07.2019 22:03

Spolecznik zapewne

50


gość ~gość (Gość)12.07.2019 18:41

Przyspawany do stołka. .... czas na emeryturę,... i tak nic ciekawego nie zadziała

110


gość ~gość (Gość)12.07.2019 16:13

Sipa King

60


Stasiek ~Stasiek (Gość)12.07.2019 14:36

Wychodzi na to, że to Motyka był podrzędnym pracownikiem, a pan Sipa już w 1978 roku zakładał OZPN Piotrków. Powinien zostać prezesem PZPN, albo członkiem zarządu FIFA za piłkarskie zasługi.

70


sgdgsg ~sgdgsg (Gość)12.07.2019 14:24

Podobno Pan Prezes cały czas był zatrudniony jako kierownik biura, ponieważ jako prezes nie mógłby pobierać wynagrodzenia(tak wynika ze statutu ozpn)...stara umowa przestała obowiązywać? czy się mylę?
Jeśli tak proszę mnie poprawić.

60


Proboszcz ~Proboszcz (Gość)12.07.2019 13:53

Nie przenoście nam stolicy do Łodzi!

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat