Srebro i brąz młodziczek AKS podczas Mistrzostw Polski

AKS Piotrków Poniedziałek, 23 listopada 20204 1221
Młodziczki Atletycznego Klubu Sportowego zdobyły dwa medale podczas mistrzostw Polski, które w weekend odbyły się w Nowinach. Na podium stanęły Julia Dolna i Kinga Jaroniek.

Ładuję galerię...

Julia Dolna trzeci raz wystartowała w mistrzostwach Polski młodziczek i trzeci raz zdobyła brązowy medal, czym potwierdziła przynależność do ścisłej krajowej czołówki. W Nowinach wystąpiła w wadze do 42 kg. Z kolei swój pierwszy medal w tej kategorii wiekowej wywalczyła Kinga Jaroniek, startująca w wadze 46 kg. Dwa lata temu była dziesiąta, rok temu piąta, a w niedzielę wywalczyła srebrny krążek.

 

- Bardzo się cieszymy, że nasze zawodniczki stanęły na podium, ale oprócz samego wyniku warto spojrzeć z innej strony na postawę dziewczyn. W przypadku Julii trzeba podkreślić fakt, że trzeci rok z rzędu jest w czołowej trójce na najważniejszych zawodach sezonu. Każdy, kto ma styczność ze sportem wie, jak trudno utrzymać się na szczycie, a ona tego dokonała. Z kolei u Kingi widzimy, jak cierpliwie wspina się po zapaśniczych szczeblach – co roku poprawia się o kilka miejsc aż wskoczyła na podium. Obie nie osiągnęłyby tego, co osiągnęły, gdyby nie ich cierpliwość i wytrwałość. Warto to podkreślić, bo to pokazuje, jak, mimo młodego wieku, dojrzałe są nasze zawodniczki – mówi Łukasz Torchalski, trener kobiecej sekcji Atletycznego Klubu Sportowego.

 

Julia Dolna i Kinga Jaroniek we wszystkich turniejach, w których brały udział w 2020 roku (Mistrzostwa Polski młodziczek, Mistrzostwa LZS, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek regionu C, Drużynowe Wojewódzkie Mistrzostwa Polski) zajęły medalowe miejsca.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

martens ~martens (Gość)24.11.2020 11:26

Wielkie brawa dla zawodniczek i trenera !

00


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)23.11.2020 21:52

Supe4 !!!

00


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)23.11.2020 21:52

Brawo :)

00


gość_gość ~gość_gość (Gość)23.11.2020 16:15

Gratulacje dziewczyny

01


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat