Srebro i brąz dla Piotrkowa

ePiotrkow Czwartek, 25 lipca 20198 4399
"Kadzielnia By Night" pod takim tytułem 20 lipca odbył się Koncert Galowy Laureatów 46. Międzynarodowego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. W barwnym widowisku pełnym muzyki i tańca wystąpiło 340 młodych artystów, a było ono zwieńczeniem ponadtygodniowego pobytu uczestników w Kielcach. Na medal zaprezentowali się tancerze z Piotrkowa.

Ładuję galerię...

Amfiteatr kielecki to jedna z największych i najpiękniejszych scen plenerowych w Polsce mieszcząca ponad 5 tysięcy widzów. Dla wszystkich uczestników festiwalu występ dla tak licznej publiczności i na tak ogromnej scenie był wielkim przeżyciem, tym bardziej, że odbywało się to w ciągłym świetle fleszy i kamer TVP. Tancerze, wokaliści oraz zespoły muzyczne brały udział w przeglądach konkursowych, warsztatach, i koncertach. W całym festiwalu wzięło udział ponad 950 uczestników w tym 125 zespołów z Polski, Ukrainy, Białorusi, Kanady.


Już po raz 11. reprezentanci Piotrkowa Trybunalskiego - zespoły taneczno-akrobatyczne z Klubu Kultury Jaskółczyn PSM zostali laureatami i kolejny raz stanęli na podium. "Srebrną Jodłę" w kategorii inscenizacja i miniatura taneczna do 12 lat zdobył Aerobik, natomiast "Brązową Jodłę" otrzymał Maxi Aerobik w kategorii taniec współczesny 17-25 lat.


Organizatorem festiwalu była Chorągiew Kielecka ZHP, a honorowy patronat objeli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Senat Rzeczypospolitej Polskiej, minister edukacji narodowej, wojewoda świętokrzyski i prezydent Kielc.

 

 

 

(materiały: Jaskółczyn Piotrków) 


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)25.07.2019 23:05

Świat jest pełen heaterów a szczególnie Piotrków i dużo wody upłynie zanim będziemy doceniać siebie nawzajem... dziewczyny jesteście cudne już trzymam kciuki za kolejne Wasze zwycięstwa:) Również tancerka

10


gość ~gość (Gość)25.07.2019 12:22

To jest właśnie najlepsza promocja miasta.Piękne stroje i oprawa. Gratulacje dziewczyny życzę kolejnych medali i statuetek. Pełna zachwytu piotrkowianka

60


fan ~fan (Gość)25.07.2019 21:40

5000 ludzi w kadzielni to oglądało!!! a w Piotrkowie jak przyjdą rodzice i dziadkowie uczestników to wszystko. najlepszy koncert w jakim brały udział dziewczyn z Aerobika, tak trzymać!!

20


gość ~gość (Gość)25.07.2019 16:29

Gratulacje!!

20


gość ~gość (Gość)25.07.2019 16:00

Jaskółczyn cały czas na szczycie pomimo upływu tylu lat. Z łezka w oku wspominam niezliczone festiwale, przeglądy, występy,koncerty.Bardzo się cieszę że dziewczyny tak wspaniale się rozwijają i promują nasz Piotrków.Czytałam o Was nie tylko w mediach społecznościowych piotrkowskich ale także łódzkich a nawet zagranicznych.Pozdrowienia dla Was i wspaniałej Pani Magdy. Z życzeniami dalszych sukcesów tancerka Ania z Jaskółczyna

20


gość ~gość (Gość)25.07.2019 14:12

Gratulacje dla Jaskólczyna i wspaniałych instruktorów

50


gość ~gość (Gość)25.07.2019 11:47

Brawo. Gratulacje ????

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat