Sprzęt rehabilitacyjny wypożyczysz od miasta

UM Piotrków Trybunalski Czwartek, 14 stycznia 20212 2275
Elektryczne łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, pionizatory i inny sprzęt będzie można bezpłatnie wynająć w wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Placówka powstaje w ramach projektu „Razem możemy jeszcze więcej” wspierającego osoby niepełnosprawne.

Ładuję galerię...

Trwają ostatnie prace organizacyjne i przygotowawcze przed otwarciem wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, mieszczącej się w budynku przy ulicy Zamkowej 5. W ramach jej funkcjonowania mieszkańcy Piotrkowa będą mieli do wynajęcia sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny. Wypożyczenie sprzętu będzie bezpłatne.

 

Z wypożyczalni będą mogły korzystać:

  • osoby niesamodzielne, których dochód nie przekracza 150% właściwego kryterium dochodowego, o którym mowa w art. 8 ust.1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,
  • osoby o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz osoby z niepełnosprawnością sprzężoną, osoby z zaburzeniami psychicznymi, w tym osoby z niepełnosprawnością intelektualną i osoby z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi,
  • osoby z rodzin korzystających z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa (PO PŻ),
  • osoby lub rodziny niesamodzielne, zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, doświadczające wielokrotnego wykluczenia społecznego.

Do wypożyczenia urządzeń niezbędne będzie przedłożenie zaświadczenia lekarskiego, określającego rodzaj potrzebnego sprzętu. Wypożyczalnia ruszy w lutym.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_gggg ~gość_gggg (Gość)14.01.2021 19:00

O jak super. Potrzebuję rowerek.. Ciekawe gdzie będzie lista co tam jest.

01


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat