Sprawowali opiekę nad dziećmi pod wpływem alkoholu. Usłyszeli zarzuty

Strefa FM Piątek, 22 stycznia 202130 10922
Piotrkowska prokuratura przedstawiła Monice P. i Michałowi K. zarzuty sprawowania w stanie nietrzeźwości opieki nad czwórką dzieci oraz znęcania się nad nimi, po tym jak doszło do śmierci trzytygodniowego niemowlęcia.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Przypomnijmy, w nocy z 19 na 20 stycznia, w jednym z budynków przy ul. Przemysłowej w Piotrkowie doszło do śmierci niespełna miesięcznego dziecka. Rodzice noworodka byli pod wpływem alkoholu.


Jak informuje piotrkowska prokuratura, przeprowadzono sekcję zwłok dziecka, która nie dała odpowiedzi jaka była przyczyna zgonu, potwierdziła jedynie brak urazów mechanicznych oraz wad rozwojowych. Zabezpieczono materiał celem uzyskania stosownych badań histopatologicznych po uzyskaniu którego biegły będzie mógł wydać stosowną opinię.


W związku z dotychczasowymi ustaleniami prokuratura postanowiła postawić zarzuty rodzicom niemowlęcia. - Monice P. i Michałowi K. przedstawiono zarzuty, że będąc osobami na których ciążył obowiązek opieki nad czwórką małoletnich dzieci (wieku 3 tygodnie, 2 lata, 3 lata i 5 lat), poprzez sprawowanie go w stanie nietrzeźwości umyślnie narazili je na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz o znęcanie się nad wyżej wymienionymi dziećmi w okresie od lipca 2020r. do 19 stycznia 2021r. - mówi Magdalena Czołnowska-Musioł, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie.


Wobec podejrzanej Moniki P. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. - Z kolei wobec Michała K. nie zastosowano środków, uznając, że nie zachodzi konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, ze względu na wdrożenie wobec podejrzanego wykonania kary pozbawienia wolności orzeczonej w innej sprawie, w której został on skazany za przestępstwo znęcania się nad konkubiną - dodaje rzecznik piotrkowskiej prokuratury.


Postępowanie jest w toku, będą realizowane kolejne czynności procesowe mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_to jest bardzo przyk ~gość_to jest bardzo przyk (Gość)22.01.2021 20:21

To jest bardzo przykre ale śmierć łożeczlowa zdarzyć się może W najlepszej rodzinie. Niech każdy się zastanowi czy nigdy przy swoich dzieciach nie wypił lampki wina czy drinka . Nie sądź a nie będziesz sądzony ..

154


gość_nsnsmsj ~gość_nsnsmsj (Gość)22.01.2021 22:08

Jakimi nie byliby rodzicami ( nie oceniam) to największa kara. Mając dziecko i wiedząc ,że przyczyniłem się do jego śmierci ,moją duszę rozrywalby taki ból ,że piekło to byłyby wakacje

50


gość_gość 111 11 ~gość_gość 111 11 (Gość)22.01.2021 17:27

Zabrać dzieci do domu dziecka będzie im napewno lepiej Zabrać pieniądze na dzieci i niech się rodzice za normalna pracę wezmą. A nie pić za dzieci kasę!!!

83


Kazik ~Kazik (Gość)22.01.2021 19:00

Ja nie będę oceniał tej rodziny ale policja i Prokuratura owszem budzi się jak jest takie zdarzenie ktoś kogoś nożem albo pomówi się kogoś o pedofilię ale jak złożyć doniesienie o przestępstwie jeszcze jak urzędnik się dopuszcza to Prokurator zaraz sprawę umarza taka to jest sprawiedliwość w tym kraju. Ja podam prosty przykład oskarża sie pewnego pana o znęcanie się nad rodzina a jest akurat na odwrót bo to rodzina znęca się nad facetem i mimo dwóch kuratorów nasyłanej policji nikt nie zauważa ,że facet jest bity . Na ten temat policyjny wywiadowca zbierał info nie od dorosłych a małe dzieci pytał co się dzieje na tej posesji. To jak tak służby pracują to czego się spodziewać im nie zależy kogo zgnoją czy osoba winna czy nie i widać żadnej z tych instytucji na czele z sądem na opinii nie zależy. Dla mnie to wstyd by tak służby się zachowywały .. To ma być państwo prawa jak szumnie głosi Premier i Pan Prezydent a to wszystko jest nieprawdą

50


gość_trzeźwo myślący ~gość_trzeźwo myślący (Gość)22.01.2021 12:49

Najstarsze dziecko 5 lat, rok przerwy i 3 dzieci Ci rok po roku ... 500 + jednak działa bez zarzutu.
Patologia rozmnaża się jak króliki byle tylko było za co pić... Brawo PiS sztandarowy program okazał się być sukcesem na miarę naszych czasów...

1811


gość_anonim ~gość_anonim (Gość)22.01.2021 12:44

Znam tych rodziców a to co o nich piszą teraz to jakieś nieporozumienie prokuratora przesłuchała parę rodzin które nie umieją prostego zdania sklecić i zaprzeczają samym sobie podczas wypowiedzi żenada dzieciaki były zawsze czyste ubrane i najedzone ludzie jesteście chorzy z nienawiści przykre

46


brawo 500+ ~brawo 500+ (Gość)22.01.2021 16:34

brawo brawissimo

10


gość_hhj ~gość_hhj (Gość)22.01.2021 12:03

O tyej instytucji szkoda gadać jusz puścili gościa pijanego co potrocił kobietę

33


piotrkowianka z Targ ~piotrkowianka z Targ (Gość)22.01.2021 13:39

Czwórka dzieci,było za co pić !!!!

103


ziobro ~ziobro (Gość)22.01.2021 11:53

karać i jeszcze raz karac

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat