Sprawdzili swoją znajomość ortografii

Strefa FM Piątek, 08 listopada 20194 5515
„Magiczna podróż” to tytuł dyktanda, z którym w piątkowe popołudnie zmierzyli się mieszkańcy Piotrkowa i powiatu. Ponad 40 osób wzięło udział w Dyktandzie Piotrkowskim.

Ładuję galerię...

Autorką tekstu, z którym zmierzyli się uczestnicy Dyktanda Piotrkowskiego jest Izabela Radke-Marczak, nauczyciel z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie. Z kolei lektorem był Bartosz Gumulec ze Stowarzyszenia Busola.

 

Posłuchaj treści Dyktanda Piotrkowskiego:


Organizatorami wydarzenia były Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie oraz Szkoły TEB Edukacja. - To forma zabawy, ale też sprawdzenie własnych umiejętności bez obciążenia stresowego, ponieważ to nie jest klasówka czy matura. Przy okazji można się przy tym dobrze bawić. Język polski niesie tyle niespodzianek. Jesteśmy zadowoleni, że tyle osób podjęło wyzwanie i zgłosiło swój udział - mówi Andrzej Popłoński, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Zwycięzcę poznamy 15 listopada. Wtedy w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej odbędzie się podsumowanie Dyktanda Piotrkowskiego.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dfgdfgdfg ~dfgdfgdfg (Gość)08.11.2019 20:39

Życzę sobie za rok tego dyktanda w sobotę, żebym i ja mógł wpaść. Idealnego terminu nie ma, ale wydaje mi się, że na weekendzie byłoby więcej chętnych niż "na tygodniu".

31


gość ~gość (Gość)09.11.2019 09:00

Takie dyktanda pszydały by sie czensciej bo połowa ludzi nieumie poprawnie sklecić dwuch zdań.

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat