Sprawdzą, czy wykorzystali niepełnosprawnych

Strefa FM Czwartek, 29 sierpnia 2013121 18472
Nie milkną kontrowersje wokół pikiety zorganizowanej przez zwolenników urzędującego prezydenta miasta.

Przypomnijmy, że podczas przerwy w obradach sesji Rady Miasta, grupa osób manifestowała swoje niezadowolenie z faktu przeprowadzenia referendum w Piotrkowie. Wśród tych osób byli między innymi niepełnosprawni - podopieczni piotrkowskich Warsztatów Terapii Zajęciowej.

 

- Niepokojącym jest zachowanie kierownictwa WTZ z Piotrkowa. Może zachodzić tutaj sytuacja, w której kierownik (niezgodne z działalnością warsztatów) nadużywa swojej funkcji. Nawet, jeśli nie robi tego dla własnej korzyści, wykorzystuje fakt, że ma pewną władzę zarówno nad personelem jak i nad uczestnikami warsztatów. Wykorzystuje również samochód, który jest sfinansowany ze środków funduszu - zawozi osoby niepełnosprawne, które stają po jednej ze stron sporu - mówi Agnieszka Kloskowska - Dudzińska, wiceprezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

PFRON zwraca również uwagę na celowość działania warsztatów. - Jeżeli miała to być forma rehabilitacji, to ślad tych działań znajduje się w dokumentacji warsztatów. Dotyczy to również użycia samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych w celu uczestniczenia w tego typu wydarzeniach. Uczestnicy przyjechali tam w godzinach swoich zajęć, więc mogli być jako osoby prywatne, usprawiedliwiając nieobecność na zajęciach, ewentualnie pod opieką rodziny, jeżeli wymagają takiej opieki, ale wtedy należałoby oczekiwać, że każdy powinien demonstrować po swojemu, czyli każda osoba samodzielnie podejmie decyzję czy jest „za” lub „przeciw”. Niepokojące jest to, że wszystkie te osoby jednolicie ubrane brały udział w tej demonstracji po jednej ze stron – dodaje Kloskowska – Dudzińska.

 

Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zapowiedział także dogłębną kontrolę w piotrkowskich WTZ. Czekamy na stanowisko w tej sprawie kierownik Warsztatów.

 

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

28

7


Komentarze (121)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Aśka ~Aśka (Gość)12.09.2013 01:09

"ja" napisał(a):
o aska.
Zastanow sie kobieto czy to media wykorzystaly te dzieci, czy moze ludzie, ktorzy te osoby z premedytacja pod nos mediom postawily? Po co to bylo? Czemu nie zorganizowali grupy popierajacej prezydenta skladajacej sie z mlodych osob, cieszacych sie dobra praca w Piotrkowie, ktorym zyje sie wysmienicie (oczywiscie nie chodzi mi o zatrudnionych w urzedzie). A i na koniec. Niech zyje niezalzna tv miejska, finansowana przez UM:)

Właśnie media wykorzystały i nie udawaj,że nie wiesz,że u nas media nie są obiektywne.Dlaczego nasi dziennikarze robili zdjęcia tylko jednemu niepełnosprawnemu chłopcu? bo tylko On miał na sobie koszulkę i nie rób ze mnie idiotki bo doskonale wiem w jakim celu się tymi zdjęciami posłużyli,bynajmniej nie w obronie niepełnosprawnych.

00


Redaktor Maj ~Redaktor Maj (Gość)04.09.2013 15:38

Gdzie można kupić takie zacne koszulki?

00


ares1 ~ares1 (Gość)04.09.2013 07:11

"obserwatorka" napisał(a):
A. Ci z Pio na kogo sie patrzy [nawet na zdjęciach widać] to są usmiechnięci zadowoleni i optymistyczni ?B. Ci z urzędu miasta zawsze nadęci, nachmurzeni, nabzdyczeni, smutni, jakby chorzy na wrzody żołądka, żóltaczkę i mieli tasiemca ?


Odp A : Liczą na odsunięncie władzy 15 września.
Odp B : Liczą się z utratą władzy 15 września :)))

Komentarz był edytowany przez autora: 04.09.2013 07:13

00


obserwatorka ~obserwatorka (Gość)03.09.2013 16:51

a czy mi ktoś wyjaśni Dlaczego:
A. Ci z Pio na kogo sie patrzy [nawet na zdjęciach widać] to są usmiechnięci zadowoleni i optymistyczni ?
B.
Ci z urzędu miasta zawsze nadęci, nachmurzeni, nabzdyczeni, smutni, jakby chorzy na wrzody żołądka, żóltaczkę i mieli tasiemca ?

00


kwadra ~kwadra (Gość)03.09.2013 12:58


(oglądać min. 07:09 - 08:42)
Polecam Państwa uwadze zmanipulowany przez Urząd Miasta film z posiedzenia Rady Miasta dn. 28 sierpnia.
Chodzi o kamienicę róg Sieradzkiej i Rycerskiej. Urzędniczka referatu udziela wyjaśnień, potem swoją tyradę - napaść na p. Maćkowiaka wygłasza wiceprzewodniczący Rady Miasta radny Staszek - niby pytając a zarazem udzielając twierdzących sformułowań, a potem na filmie BRAK (bo został wycięty ten fragment) odpowiedzi tej samej urzędniczki, że NIE jest to nieruchomość spółki DOM ani tym bardziej p. Maćkowiaka. DOM sprzedała tą kamienicę jeszcze w 2007 roku. Obrzydliwe zachowanie p. Staszka, podcięte jeszcze nożyczkami przez szefową Telewizji Piotrków panią Jarszak.
Zmanipulowany film dostępny na oficjalnym portalu miasta
www.piotrkow.pl

oraz na Youtube.com
Podaję linka:

00


ja ~ja (Gość)03.09.2013 09:10

Do aska.
Zastanow sie kobieto czy to media wykorzystaly te dzieci, czy moze ludzie, ktorzy te osoby z premedytacja pod nos mediom postawily? Po co to bylo? Czemu nie zorganizowali grupy popierajacej prezydenta skladajacej sie z mlodych osob, cieszacych sie dobra praca w Piotrkowie, ktorym zyje sie wysmienicie (oczywiscie nie chodzi mi o zatrudnionych w urzedzie). A i na koniec. Niech zyje niezalzna tv miejska, finansowana przez UM:)

00


obywatel ~obywatel (Gość)02.09.2013 00:03

"Moli" napisał(a):
Leo" napisał(a):
"Leo" napisał(a):
"Lesina23" napisał(a):
Jednakże wkurzają mnie pomysły rady i prezydenta które cały czas podnoszą podatki i chętnie bym coś zmienił ale róbmy to z sensem i pomysłem a nei obalmy władze a potem jakoś to będzie
Te podatki nie są tylko i wyłącznie kaprysem Rady Miasta i Prezydenta żeby ludziom,,umilić życie,,Podziękujmy za to Platformie Obywatelskiej.
Ludzie, czy Wy pourywaliscie sie z choinek? uważacie ze to od K.Chojniaka zalezy czy jest praca, jakie podatki i to jak nam sie żyje... Podziekujcie rzadowi, to obecnie rzadzacej PO zawdzieczamy cały ten syf w kraju!

Właśnie takie pojęcie niektórzy mają! niech odwołują tych co nam te podatki zafundowali między innymi tę,która tak lubi pozować zawsze w pierwszym rzędzie,p. poseł E.R.z ekipy rządzącej.

00


Aśka ~Aśka (Gość)01.09.2013 23:56

"ja" napisał(a):
SKA byłem i widziałem na własne oczy jak ten chłopiec płakał, a paniusie siłą ściągały mu koszulkę. WIDZIAŁEM OSOBISCIE, na moje sprawne oczy.
cytat

A zastanowiłeś się dlaczego płakał? Nie wiesz,że tacy ludzie emocjonalnie reagują?rozmawiałam z tym chłopcem,On sam chciał założyć tę koszulkę,to co? mieli Mu odmówić? i pewnie by odmówili gdyby wiedzieli,że media będą się posługiwać tylko i włącznie wizerunkiem tego chłopca jako i traktować Go jako ostre narzędzie w walce politycznej bo nasze media niezależne nie są.

00


zyggi ~zyggi (Gość)01.09.2013 23:49

"tutaj" napisał(a):
a, jak zwykle, jestem niereformowalną idealistką. O co całe to zamieszanie? Gdybym była człowiekiem honoru, na przykład K. Chojniakiem, to bym się wdarła do studia radiowego, albo na jakiś wiec i krzyknęła:
"Mieszkańcy miasta, które wszyscy kochamy! Błagam was na kolanach - idźcie na referendum! Oddajcie swój głos wedle Waszej wiedzy i sumienia! Niech ja wiem, czy mnie cenicie, czy nie. Niech ja wiem, czy rzetelnie spełniam swoją powinność wobec miasta i Was. Niech ja wiem, czy moje miejsce jest tam, gdzie jestem obecnie!"
PS.: Trzeźwa jestem.

czyżby???

00


jola ~jola (Gość)01.09.2013 23:46

"martens" napisał(a):
po pierwsze,jeśli to pomówienia to osoba pomówiona mogła iść do sądu,ale tego nie zrobiła,dlaczego???
po drugie,nie krzycz!!!

Dlatego Martens,że pod tym szmatławcem nikt się nie podpisał,nie miał odwagi? czy bał się sądu?

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat