Sprawdź ustawienie świateł w samochodzie! Policja i piotrkowski WORD zapraszają

Policja KMP Piotrków Piątek, 23 października 202010 1741
W całej Polsce rusza kampania „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierowców na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia. 24 października, 7 listopada i 21 listopada kierowcy będą mieli możliwość darmowego sprawdzenia świateł pojazdów. W Piotrkowie będzie można to zrobić w piotrkowskim oddziale WORD przy Glinianej.

Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem ich wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz natężeniem emitowanego światła. - Wymienione elementy często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego, w ramach prowadzonej kampanii, odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należących do Polskiego Związku Motorowego, jak też na innych stacjach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w kampanii.

 

W dniach 24 października, 7 listopada i 21 listopada kierowcy będą mieli możliwość darmowego sprawdzenia świateł pojazdów. Aplikacja Yanosik „doprowadzi” jej użytkowników do najbliższej stacji kontroli wspierającej przedsięwzięcie. W Piotrkowie światła będzie można sprawdzić w piotrkowskim oddziale WORD przy ul. Glinianej 17 w godz. 8.00 – 16.00.

 

Ponadto kampania będzie promowana przez firmę Screen Network, która na swoich ekranach LED, rozlokowanych w całym kraju, wyemituje spot zachęcający do regularnego sprawdzania świateł pojazdu.

 

W wybranych terminach, policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego również będą prowadzić kontrole w tym zakresie.

 

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Polski Związek Motorowy, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji, a także Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network S.A. Czas trwania kampanii to 22 października – 15 grudnia.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga23.10.2020 16:11

Za tzw. komuny takie akcje były co roku w październiku przed okresem zimowym i robiło to po kilka stacji w mieście.

100


gość_anar ~gość_anar (Gość)23.10.2020 20:39

W PT w soboty WORD nie pracuje. To jak będą ustawiać te światła?

13


Kazik ~Kazik (Gość)23.10.2020 20:25

Oślepiają te nowe ledy to powinno być zakazane . Ja nie potrzebuję takich fachowców do obsługi swojego auta już kiedyś na przeglądzie sprawdza i mówi ,ze zbyt nisko i chciał je podnieść ale nie pozwoliłem . Ja widzę jak fachowcy na stacjach ustawiają i później lampy świecą w niebo nie wiadomo po co i komu i oślepiają do tego

20


gość_kierowca ~gość_kierowca (Gość)23.10.2020 18:15

Bardzo pochwalam tę akcję. Bardzo dobry pomysł, ponieważ często jest tak, że muszę się zatrzymać tak bardzo oślepia mnie auto z naprzeciwka.

31


Wuhan pt ~Wuhan pt (Gość)23.10.2020 15:09

Ciemność widzę.

14


gość_g ~gość_g (Gość)23.10.2020 12:58

Czy przed ustawieniem trzeba wymienić żarówkę bo mam spalonom a nie chce mi sie zbytnio jej wymieniać

05


gość_dhehe ~gość_dhehe (Gość)23.10.2020 12:49

W ramach akcji można zarobić też darmowy mandacik za złe ustawienie świateł

16


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat