ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Sprawdź najlepsze narzędzia do obróbki drewna

Piątek, 01 marca 2019 3413
Każdy majsterkowicz powinien posiadać w swoim warsztacie narzędzia do obróbki drewna. Dlatego jeżeli szukasz narzędzi do drewnianych powierzchni, zapoznaj się z najpopularniejszymi ich rodzajami. Na jakie konkretnie narzędzia stolarskie należy zwrócić uwagę? Czym się kierować podczas zakupu?

Obróbka drewna wymaga odpowiednich narzędzi stolarskich, dzięki którym praca stanie się przyjemna i bezpieczna. Drewno wciąż jest najczęściej używanym surowcem, doceniany przede wszystkim ze względu na walory estetyczne oraz ekologiczne. Stanowi doskonałe wykończenie kuchni oraz innych przedmiotów użytku codziennego. Ponadto, jest stosunkowo prostym materiałem w obróbce, stąd ogromne nim zainteresowanie, także wśród amatorów.  

Wyrzynarka do pracy wykończeniowych 

Jedno z najpopularniejszych narzędzi to wyrzynarka do drewna. Na rynku znajduje się szeroka gama tych urządzeń. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?  

  • Głębokość cięcia - oznacza jak grube materiały będą mogły zostać przecięte, z reguły podawana jest dla jednego materiału; 
  • Liczba skoków na minutę - jest to szybkość cięcia z jaką pracuje wyrzynarka, zakres to od 500 do nawet 3000 skoków na minutę; 
  • Typ uchwytu – tutaj ważne jest do jakich brzeszczotów jest przystosowana, może być to T, 2T lub U. 

Wyrzynarki Erbauer zostały tak zaprojektowane, aby w 100% ułatwiały pracę osobie, która będzie ją obsługiwała. Narzędzie to zawiera w sobie dmuchawę, która służy przede wszystkim do czyszczenia obszaru roboczego. Co więcej, wyrzynarka do pracy wykończeniowej posiada także diodę LED, która oświetla miejsce pracy. Jest to sprzęt wykonany ze szczególną dbałością i starannością, każdy element jest dopracowany. Niezawodny i niebywale solidny produkt dostępny na wyciągnięcie twojej ręki. Wyrzynarka to bardzo praktyczne narzędzie, które sprawdzi się podczas nawet niewielkiego remontu mieszkania, np. podczas docinania paneli podłogowych, czy listew. Warto wybrać wyrzynarkę dopasowaną do potrzeb kształtowania drewnianych powierzchni, znajdujących się w zakresie twoich prac.  

Szlifierka oscylacyjna do wygładzania drewna

Kolejnym niezbędnym narzędziem w warsztacie majsterkowicza jest szlifierka oscylacyjna. Urządzenie to przystosowane jest do szlifowania, które jest ostatnim etapem tuż przed malowaniem bądź lakierowaniem. Obróbka ścierna służy wyrównaniu materiału i nadaniu mu gładkości. Niesamowicie precyzyjne szlifowanie oraz wysoka jakość obróbki to cechy, które wyróżniają szlifierki oscylacyjne na tle mimośrodowych. Regularna praca zapobiega mocnym drganiom. Pamiętaj, że im większa stopa, tym praca zostanie szybciej skończona. Wygładzanie drewna przy pomocy szlifierki oscylacyjnej jest przede wszystkim precyzyjne i dokładne.  

Szlifierka oscylacyjna marki Erbauer przeznaczona jest do płaskich i równych powierzchni. Dzięki niej można w prosty a zarazem szybki sposób dokonać oszlifowania np. drewna. Posiada ona nieduże rozmiary co pozwala na dotarcie do nawet mało dostępnych miejsc, także narożników. Wymieniony model posiada bezszczotkowy silnik oraz technologię antywibracyjną, która gwarantuje przyjemną i stabilną pracę. Ponadto, posiada prostą i wytrzymałą konstrukcję oraz 2 lata gwarancji. Szlifierka marki Erbauer występuje bez akumulatora. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ nie musisz się martwić o przedłużacz, który z doświadczenia znacząco ogranicza swobodę pracy.  Kwestia akumulatora leży w twoich rękach i to ty sam decydujesz o jego pojemności.   

Strugi do prac stolarskich 

Mimo obecności na rynku coraz to nowszych elektronarzędzi, strugi wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. Od lat cenione są ze względu na swoje właściwości obróbki drewna. Struganie drewna jest łaskawszym działaniem wykonywanym na drewnie, ponieważ nie zatraca ono swojego naturalnego piękna. Wyróżnia się strugi: 

  • Drewniane - niewielka waga, ciepłe w dotyku, eliminacja ryzyka przebarwień, szybsze zużycie stopy; 
  • Metalowe - duża odporność na zużycie, łatwa i szybka regulacja ustawień noża i szczeliny, większa waga, ryzyko korozji; 
  • Japońskie - wysoka jakość strugów, grube ostrze, mniejszy nakład siły, czasochłonna regulacja, ryzyko wypaczenia wskutek warunków atmosferycznych; 

Wybierając narzędzia do obróbki drewna nie możesz zapomnieć o dobrej frezarce. Obecnie spełniają one funkcje nowoczesnego dłuta, dzięki czemu możesz nadać drewnu dowolny kształt. Frezarki do obróbki drewna to elektronarzędzia, które poruszają się ruchem obrotowym zdejmując nadmiar materiału. Dzięki niej bez większych komplikacji wyprofilujesz krawędzie różnych mebli. Narzędzie to sprawdzi się także podczas obróbki drewnianych listew czy chociażby ram do obrazu. Frezarki do drewna nadadzą się również do kształtowania drewnianych blatów. Bez trudu zaokrąglisz jego krawędzie zwiększając bezpieczeństwo. 

Pamiętaj, że wskazane urządzenia związane z obróbką drewna wymagają zachowania najwyższego bezpieczeństwa. Zaopatrz się w specjalny strój oraz okulary, które ochronią twoje oczy przed silnym pyleniem się drewna. Nie zapomnij o przygotowaniu miejsca pracy i odpowiednim zabezpieczeniu go.  


Zainteresował temat?

0

2


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat