Spowodował wypadek po pijanemu

PolicjaRadomsko Poniedziałek, 12 października 20205 4236
W miejscowości Niesulów w gminie Gidle doszło w sobotę (10 października) do potrącenia rowerzysty przez kierującego osobowym volvo. Po powiadomieniu służb ratowniczych kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Po odnalezieniu go i przebadaniu na zawartość alkoholu w organizmie, okazało się że miał blisko 2,5 promila.
fot.: pixabay

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący volvo, 66- letni mieszkaniec gminy Gidle jadąc przez Niesulów w kierunku miejscowości Ojrzeń potrącił poruszającego się w tym samym kierunku rowerzystę. Bezpośrednio po zdarzeniu sprawca zatrzymał się. Na miejscu zatrzymali się również dwaj mężczyźni, którzy udzielili pomocy 53-letniemu rowerzyście oraz powiadomili o wypadku służby ratownicze. W chwili gdy świadkowie zajęli się poszkodowanym kierowca volvo wsiadł do swojego samochodu i odjechał z miejsca zdarzenia. Gdy  policjanci dojechali do miejsca zamieszkania sprawcy wypadku okazało się, że jest on w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że ma w organizmie 2,4 promila alkoholu. Mężczyzna tłumaczył się, że alkohol wypił ze stresu gdy wrócił do domu. Kierowca volvo został zatrzymany, pobrano od niego trzykrotnie krew do badań na zawartość alkoholu w chwili wypadku. Poszkodowany rowerzysta z uwagi na charakter obrażeń został przewieziony do specjalistycznego szpitala. Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowy areszt dla sprawcy.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

test ~test (Gość)13.10.2020 15:33

Pani/Panie redaktorze... po pijanemu? Pod wpływem, jeśli już w języku polskim

10


gość_www ~gość_www (Gość)12.10.2020 11:52

Ciekawe na jakiej podstawie udowodnią kierowcy volvo, że prowadził pojazd pod wpływem alkoholu? Ciekawe czy rowerzysta był trzeźwy, czy rower był oświetlony z przodu i z tyłu. O tym jakoś nie potraficie napisać.

05


gość_tu ~gość_tu (Gość)12.10.2020 11:40

Latarnie były włączone?

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat