Spowodował kolizję i uciekł. Zatrzymali go po pościgu

PolicjaBełchatów Wtorek, 04 lutego 20207 8900
Szarżował mazdą po drogach i łamał przepisy. Zatrzymał się dopiero po pokonaniu kilkudziesięciu km, kiedy drogę zablokował mu policyjny radiowóz. Policjanci z bełchatowskiej komendy po pościgu zatrzymali mieszkańca Wrocławia, który ukradł paliwo na stacji benzynowej oraz spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia.

Ładuję galerię...

Oficer dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Nowy Świat w powiecie bełchatowskim. Na skrzyżowaniu kierowca mazdy nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem marki Volkswagen Passat i doprowadził do zderzenia pojazdów. W czasie oczekiwania na przyjazd policji, sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Świadkiem ucieczki był policjant z Wydziału ds. Przestępstw w Ruchu Drogowym i Wykroczeń, który poza służbą, podjął pościg za uciekinierem.


- Jadąc prywatnym samochodem za mazdą, na bieżąco informował dyżurnego bełchatowskiej policji o kierunku ucieczki pirata. Zachodziło podejrzenie, że sprawca mógł być nietrzeźwy. Do działań pościgowych włączono patrole z Bełchatowa oraz z ościennych jednostek policji. Pirat drogowy uciekał drogami powiatu bełchatowskiego, a potem pajęczańskiego. Po drodze łamał wszystkie zasady i przepisy obowiązujące kierowców w ruchu drogowym. Przejeżdżał na czerwonym świetle, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych. Po prawie 60 kilometrowej ucieczce kierujący mazdą zwolnił przed zamkniętym przejazdem kolejowym. Wówczas gwałtownie zawrócił i ruszył wprost na uczestniczące w pościgu samochody. Policjant po służbie odbił na pobocze, aby uniknąć zderzenia czołowego z mazdą. Dopiero funkcjonariusz z bełchatowskiej drogówki zablokował mu drogę ucieczki pojazdem służbowym. Uciekinier uderzył w radiowóz policyjny i nie mógł dalej jechać. Został zatrzymany przez policjanta z bełchatowskiej drogówki oraz funkcjonariusza, który w czasie wolnym od służby cały czas uczestniczył w pościgu. Na miejscu pojawiły się też inne policyjne patrole zaangażowane w pościg - tłumaczą bełchatowscy policjanci.


Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 34-letni mieszkaniec Wrocławia był trzeźwy. Policjanci odkryli, że mazda miała zamontowane tablice rejestracyjne od innego pojazdu, a kierowca kilka godzin wcześniej ukradł paliwo na stacji benzynowej w Wieluniu.


Mieszkaniec Wrocławia stracił już prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za spowodowanie kolizji, popełnienie szeregu wykroczeń w ruchu drogowym, niezatrzymanie się do kontroli policyjnej, uszkodzenie radiowozu oraz spowodowanie bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia lub zdrowia policjanta z bełchatowskiej policji. Odpowie także za kradzież paliwa na terenie Wielunia.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

D&D ~D&D (Gość)05.02.2020 10:59

Czy policjant po służbie w prywatnym aucie łamał przepisy tak samo jak uciekinier? Czemu policjant po służbie kontynuował pościg po tym jak włączyli się do niego policjanci na służbie w służbowych radiowozach?

12


TakUważam ~TakUważam (Gość)05.02.2020 10:44

Chciałbym mieć taką mazdę ale życie, a tu typek ładuje taką furę do rowu bez poszanowania czegokolwiek.

20


gość ~gość (Gość)04.02.2020 21:47

Dobre mazda i szarżowanie ktoś tu ma poczucie humoru

12


gość ~gość (Gość)04.02.2020 17:08

Taa mazdą szarżowac...przecież tym sie nie da

41


gość ~gość (Gość)04.02.2020 16:10

Jeżeli był trzeźwy to nic mu nie zrobią

06


gość ~gość (Gość)04.02.2020 15:38

Z tyłu jakby trochę jak celebryta kamil

40


olgier skoczylas ~olgier skoczylas (Gość)04.02.2020 14:25

rudy kacjan, to ty? xD

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat