Spotkanie ze znaną pisarką w piotrkowskim Klubie Seniora

ePiotrkow Poniedziałek, 28 września 20200 1987
W piątek, 25 września, w piotrkowskim Klubie Seniora odbyło się spotkanie z pisarką Jolantą Horodecką-Wieczorek, autorką wielu książek, m.in. o tematyce fantastycznej.
Fot. A. Bułacińska
Fot. A. Bułacińska

Pisarka urodziła się i mieszka w Piotrkowie Trybunalskim. Napisała ponad 160 bajek i baśni, z czego na rynku krajowym i zagranicznym ukazało się 55 tytułów. Ich łączny nakład wyniósł 865 tysięcy egzemplarzy. Treść jej dzieł wypływa głównie z zainteresowań pisarki. Jolanta Horodecka-Wieczorek jest pasjonatką kosmosu i osiągnięć wielkich uczonych. Większość utworów dla dzieci opatrzona jest emblematem "Bez przemocy".

 

- Zdecydowana większość mojej twórczości jest dla dzieci, dlatego że mają coraz mniej dobrych wzorców - mówiła podczas spotkania Jolanta Horodecka-Wieczorek.


Klub Seniora przy ulicy Pawlikowskiego 1 w Piotrkowie działa od poniedziałku do piątku. Jego członkiem może zostać każdy. W ramach rozrywki seniorzy układają puzzle, czytają książki i dzielą się wrażeniami ze swojego codziennego życia. Klub organizuje również wiele wycieczek integracyjnych i spotkań autorskich.

 

- Głównym celem naszego stowarzyszenia jest chęć zapobiegania samotności seniorów oraz budowanie wspólnoty opartej na wzajemnej pomocy i integracji - powiedziała nam prezes klubu Anna Nowakowska.

 

Anita Bułacińska


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat