Spotkanie z przedsiębiorcami gminy Wolbórz

ePiotrkow Poniedziałek, 30 marca 201514 3352
Jak pozyskać zewnętrzne środki dla firm, gdzie udać się po pomoc i na jakie zadania można otrzymać dofinansowanie, tego mogli dowiedzieć się przedsiębiorcy z gminy Wolbórz podczas spotkania, które zorganizował burmistrz Andrzej Jaros.

Ładuję galerię...

Prelegentami byli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi: Ewa Florczyk - dyrektor Departamentu ds. Przedsiębiorczości, Marcin Pawlak - zastępca dyrektora Polityki Regionalnej oraz Maciej Łaski - dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Zagranicznej. Przedsiębiorcy zdobyli wiedzę o programach finansowania oraz wzięli udział w dyskusji dotyczącej bezpośrednio ich działalności.


Burmistrz podkreślił, jak ważne i potrzebne są spotkania, podczas których można wymienić się doświadczeniem, uwagami i wiedzą z zakresu przedsiębiorczości oraz poznać możliwości pozyskania dodatkowych środków na rozwój i unowocześnienie swojej działalności.


Tego rodzaju spotkania będą organizowane cyklicznie. Pierwsze z nich miało na celu wybadanie potrzeb i problemów, z jakimi borykają się na co dzień przedsiębiorcy działający na terenie gminy oraz wskazanie im możliwości zewnętrznego wsparcia finansowego. Specjalnie dla nich na stronie internetowej gminy został umieszczony wykaz punktów konsultacyjnych i informacyjnych dotyczących pozyskiwania środków zewnętrznych.


Zainteresował temat?

2

4


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

moro ~moro (Gość)18.07.2015 22:58

Niestety gmina nie ma dobrego gospodarza radni nie myślą źli doradcy burmistrz myśl sam to będzie zdrowsze

00


Przedsiębiorca ~Przedsiębiorca (Gość)31.03.2015 00:08

Ciekawe kto wiedział o takim spotkaniu... Ci co chcą coś zrobić w tej gminie nawet nie wiedzieli, że coś takiego miało miejsce.....

11


biznes ~biznes (Gość)31.03.2015 11:03

nich lepiej burmistrz podatki i opłaty obniży. a my sobie damy rade. szkoda kasy i czasu na takie spotkania

00


tee ~tee (Gość)31.03.2015 07:59

W Polsce obowiązuje najniższa w Europie kwota wolna od podatku (3091 zł), która na domiar złego nie była aktualizowana od 8 lat, czyli czasu kiedy do władzy dostała się ekipa Tuska i Komorowskiego. Taka polityka przyczyniła się do kuriozalnej i niespotykanej nigdzie indziej sytuacji, kiedy podatek dochodowy ludzie muszą płacić nawet od dochodów, które mają im zapewnić biologiczną egzystencję. Grupa posłów chciała to zmienić i wniosła do Sejmu projekt ustawy zwiększającej kwotę wolną do poziomu ok. 6500 zł, czyli równowartości rocznego minimum egzystencji. Niestety chorzy na fiskalizm politycy PO-PSL byli innego zdania i projekt ten uwalili już na pierwszym czytaniu.
ZAPAMIETAMYCo istotne - odrzucenie przez ekipę Tuska i Komorowskiego pomysłu podniesienia kwoty wolnej od podatku najmocniej uderza w grupę około 3 milionów najbiedniejszych, którzy na co dzień zmagają się z ubóstwem i nędzą. Dla nich niezwykle istotne jest to czy kwota od której nie muszą płacić podatku wyniesie 3091 zł czy 6500 zł. Niestety, tak jak syty głodnego nie zrozumie, tak i chorzy na fiskalizm politycy PO-PSL także nie są w stanie pojąć, że utrzymując podatki dla najbiedniejszych na tak wysokim poziomie mogą doprowadzić do wielu życiowych dramatów.
wybierajcie dalej POpapranóców widać sami bogaci w POlsce
ZAPAMIETAMY to i iinne antyObywatelskie projekty PO,
1. Obywatelski projekt ustawy o Referendum w sprawie Lasów Państwowych
Podpisany przez 2 miliony 500 tysięcy osób
Odrzucony w pierwszym czytaniu
2. Obywatelski projekt ustawy o Referendum dot. wieku emerytalnego
Podpisany przez 1 milion 500 tysięcy osób
Odrzucony w pierwszym czytaniu
3. Obywatelski projekt ustawy o Referendum edukacyjnym „Ratuj maluchy”
Podpisany przez ponad 900 tys. osób
Odrzucony w pierwszym czytaniu
4. Obywatelski projekt ustawy ws. aborcji
Podpisany przez 600 tys. osób
Odrzucony w pierwszym czytaniu
5. Obywatelski projekt ustawy „Stop pedofilii”
Podpisany przez 250 tysięcy osób
Odrzucony w pierwszym czytaniu
6. Obywatelski projekt ustawy o ochronie zwierząt
Podpisany przez 224 tysiące osób
Odrzucony w pierwszym czytaniu
7. Obywatelski projekt ustawy zakazującej prywatyzacji Lotosu
Podpisany przez 150 tysięcy osób
Odrzucony w pierwszym czytaniu
wiek emerytalny, szkola od 6 lat, kwota wolna od podatku PAMIETAMY
Platforma Obywatelska by zylo sie lepiej - kolesiom!

40


sklave sklaveranga31.03.2015 06:06

Takie spotkania służą władzy do oceny sytuacji panującej wśród przedsiębiorców by moc określić możliwości pozyskania większych opłat, podatków od nich. Znaczy się ile można jeszcze z tych co się ostali wycisnąć.
Oni potrzebują żyć. Trzy miliony? Dwa? Milion? Ile zarabiają prezesi spółek. Jak wyliczył portal Money.pl, dniówka w wysokości od 4 do nawet 8 tysięcy złotych to wśród zarządzających giełdowymi spółkami standard. Pomimo "ustawy kominowej", dzięki posadzie w zarządzie państwowej firmy już w rok można zostać milionerem.
Więcej na http://sklave.manifo.com/polityka

20


stalin ~stalin (Gość)30.03.2015 22:53

Dobrze, że w Piotrkowie nasi rządzący, najlepsi wychowankowie, zwolennicy marksizmu i leninizmu nie wpadli na tak głupi pomysł. Przedsiębiorcy? Toż to przecież największe zagrożenie dla ukochanego komunizmu. Dla naszej walki zdołaliśmy już nawet przekonać politycznych dewotów kościoła katolickiego. I tak trzymać, tak trzymać towarzysze!

11


KORWiN ~KORWiN (Gość)30.03.2015 13:38

Wystarczy uprościć prawo, obniżyć podatki, usunąć dochodowy i przedsiębiorcy sobie poradzą.

51


gośc 21 ~gośc 21 (Gość)30.03.2015 15:56

Jest tych przedsiebiorcow w gminie tylu ,że na placach u rak mozna policzyć .Wolborz to upadla gmina jak i Piotrkow bo wladze tych miejscowosci sa nieudolne i mysla tylko so sobie ile sie da kasy wyciagnąc .Innaczej mozna powiedzieć ,ze od lat ci sami ludzie sie u koryta obracaja tworzac lokalne kliki nie do ruszenia wiec jak sie ma cokolwiek zmienic na lepsze?

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat