Spotkanie w sprawie obwodnicy Sulejowa

ePiotrkow Poniedziałek, 28 sierpnia 201776 13097
12 września o 18:00 w sali OSP w Sulejowie odbędzie się spotkanie mieszkańców. Głównym tematem rozmów ma być rozwiązanie sytuacji na Drodze Krajowej 12 między Piotrkowem i Sulejowem. „Mamy dość korków, hałasu, wypadków i pustych obietnic” - czytamy na stronie facebookowej wydarzenia.
fot. Google Maps

Mieszkańcy dwukrotnie wysyłali listę podpisów do premier Beaty Szydło. Jak zapewnia Tomasz Miller, jeden z organizatorów i współtwórca grupy facebookowej „Obwodnica dla Sulejowa”, akcja nie jest protestem. - Nie działamy przeciwko nikomu, staramy się rozwiązać problemy mieszkańców Sulejowa i okolicznych miejscowości – powiedział nam w rozmowie telefonicznej. Spytaliśmy ponadto, jakie instytucje zaproszono do udziału w dyskusji. - Jesteśmy w porozumieniu z różnymi instytucjami. Miejmy nadzieję, że ci, którzy powinni mieć w tej sprawie coś do powiedzenia, przyjdą na nasze spotkanie i będą do niego odpowiednio przygotowani - mówi i dodaje: Chcemy, by spotkanie było rodzajem nowego otwarcia w sprawie drogi Piotrków-Sulejów. Wiemy, że nie będzie drogi S12, mogącej pełnić funkcję obwodnicy Sulejowa. Chcielibyśmy zapomnieć o tym, co było do tej pory i rozpocząć dyskusję o drodze od nowa. Nie koncentrujemy się na proteście, bo protestować jest łatwo, ale rozwiązywanie problemów jest o wiele trudniejsze i ważniejsze - podkreśla. 

Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdziecie tutaj, a grupę „Obwodnica dla Sulejowa” pod tym linkiem.

 

 


Zainteresował temat?

9

2


Komentarze (76)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Przygłowianin ~Przygłowianin (Gość)29.08.2017 20:54

Jestem mieszkańcem Przygłowa. Cieszę się, że coś drgnęło w tej sprawie gdyż uważam, że od dłuższego czasu sytuacja jest skandaliczna i często mamy do czynienia z kompletnym paraliżem. Dziwi mnie całkowita bierność okolicznych mieszkańców, gdyż od długiego czasu nie ma możliwości normalnego przemieszczania się tą drogą, natężenie ruchu jest ogromne, ciągłe wypadki, kolizje itp. W godzinach szczytu przejazd służb ratunkowych graniczy z cudem - pytam zatem ile jeszcze ludzi musi zginąć na tej drodze i w okolicznych miejscowościach żeby w końcu coś drgnęło.Niestety ale uważam, że jeżeli okoliczni mieszkańcy nie ockną się w końcu i nie wyjdą na ulice to nic w tej sprawie się nie zmieni...

84


gość ~gość (Gość)04.09.2017 20:40

chceta się wypromować przed wyborami Miller i spółka! granda! żeby cZasem tam pslu nie dopuszczać!!

03


Obwodnica dla Sulejowa ~Obwodnica dla Sulejowa (Gość)30.08.2017 11:40

Jesteśmy grupą zwykłych mieszkańców. Nie reprezentujemy żadnej partii ani organizacji politycznej. Nie działamy przeciwko nikomu, staramy się tylko rozwiązać problem nadmiernego obciążenia ruchem drogi Piotrków-Sulejów i wynikające stąd ogromne uciążliwości, zarówno dla mieszkańców gminy Sulejów, jak i dla kierowców korzystających z drogi.
To tak dla przypomnienia.

1210


gość ~gość (Gość)30.08.2017 08:37

Puste spotkania, które nic nie wnoszą dla obywateli to strata czasu. Kiedy były warianty budowy S12 należało się spotykać i debatować. Niektórzy radni sprawiali wrażenie, że trzymają rękę na pulsie, tak publicznie deklarowali co robili w sprawie budowy S12. Teraz to trzeba wystawić rachunek tym politykom, którzy zablokowali budowę jakże ważnej dla mieszkańców drogi, albo zaniechali jakichkolwiek działań !!! Dziwię się tym mieszkańcom, którzy uważają, że coś drgnęło ( w sytuacji gdy inwestycja wyleciała z budżetu GDDKiA na najbliższe lata) , bo kolejni raz zostaną nabici w butelkę w przyszłorocznych wyborach.

195


Rudi ~Rudi (Gość)30.08.2017 10:26

A jak w końcu z tymi dietami naszych radnych jest ? Wzrosły czy są nadal na starym poziomie bo jakaś cisza tutaj ? Może ktoś się wypowie i zdementuje lub potwierdzi ? Radni żadnych zebrań nie robią, informacji nie dają. Kolejna sprawa to budowa tej ogromnej kolejnej hali sportowej w Sulejowie. Ludzie jak się rozmawia to wielu jest przeciwnych to może jakieś referendum w tej sprawie magistrat zrobi. W programie wyborczym obecnego jest, że się będzie pytał ludu, a minęło 3 lata i nie słyszałem, aby się pytał. Wreszcie co stało się z 2 mln długiem MZK ? Wyparował ? Chcemy dokonywać wyborów w 2018 w prawdzie i w wiedzy.

122


HEJKA ~HEJKA (Gość)30.08.2017 07:43

Na drogę nie ma a na szlak multi-kulti i obszczymurekna rynku kasa była ?

50


gość ~gość (Gość)28.08.2017 13:34

Tylko ta obwodnica Sulejowa musiała by się zaczynać już przy bugaju w Piotrkowie i kończyć się w Jaksonku z podłączeniem do Radoni.
Sama obwodnica miasta Sulejowa to nic nam nie da korki jak były tak być będą.

271


konrad ~konrad (Gość)29.08.2017 20:53

a ja się cieszę i popieram inicjatywę. nawet jak ktoś trochę politycznie na tej sprawie zyska to nam będzie wygodniej jeździć!

72


gość ~gość (Gość)29.08.2017 18:09

Za poprzednich rządów przynajmniej dokumentację zrobili i wprowadzili do budżetu, a teraz dobra zmiana wyzerowała szansę na realizację wyrzucając z planów budżetowych. U co Pan poseł telus powie jak już na face swoim chwalił się że załatwił s 12. Żenada

611


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat