Spotkała się młodzież z partnerskich gmin

ePiotrkow Piątek, 10 października 20141 2669
40 uczniów gimnazjum i szkół podstawowych gminy Wolbórz wzięło udział w X Spotkaniu Młodzieży Gmin Partnerskich Jabłonka - Wolbórz.

W pierwszym dniu pobytu (6 X) zorganizowano wycieczkę do Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej. Usytuowane w rozległym parku budynki pokazują życie chłopów i szlachty w minionych wiekach. Oprócz zagród są tam pomieszczenia przemysłu wiejskiego: folusz, kuźnia, olejarnia, tartak. W centrum skansenu uczniowie obejrzeli, m.in. dwór rodowy Moniaków, w którym kręcono sceny do filmu „Ogniem i mieczem”. Wieczorem odbyła się zabawa integrująca młodzież z obu gmin.

Kolejny dzień pobytu w gminie Jabłonka młodzież spędziła w Ośrodku Edukacyjnym Babiogórskiego Parku Narodowego w Zawoi. Tam uczniowie poznali przyrodę nieożywioną, faunę i florę występującą w parku. Mieli możliwość posłuchać odgłosu lasu i zwierząt w nim występujących oraz podziwiać widoki górskie. Dużo emocji wzbudziły zajęcia w Ogrodzie Zmysłów, w którym znajdują się rośliny o charakterystycznym kolorze, zapachu i budowie liści. Nie mniej wrażeń dostarczyły zajęcia edukacyjne „Mokry Kozub”, w czasie których wszyscy podziwiali panoramę Babiej Góry.

Podczas uroczystego pożegnania dyrektor Zespołu Szkół w Zubrzycy Górnej Wiesława Świderska-Piłat, Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Jabłonce Maria Staszkiewicz i przedstawiciele Urzędu Gminy Jabłonka oraz sekretarz Artur Górka wręczyli nauczycielom i uczniom upominki promujące gminę Jabłonkę. Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Wolborzu Maria Makowska-Cegła podziękowała za serdeczne przyjęcie oraz zaprosiła przedstawicieli gminy Jabłonka do Wolborza na kolejne, XI Spotkanie Młodzieży Gmin Partnerskich, które zaplanowano na czerwiec 2015 r. 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

retro ~retro (Gość)10.10.2014 20:26

Brawo wolborz

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat