ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Sposoby na letnie orzeźwienie od Focus Mall Piotrków Trybunalski

Środa, 19 sierpnia 2020 815
Utrzymująca się od tygodni prawdziwie letnia pogoda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Słońce to niezastąpione źródło witaminy D, jednak zbyt długa ekspozycja na jego promienie może być niebezpieczna dla zdrowia. Jak zatem zadbać o dobre samopoczucie w trakcie gorących dni? Warto stosować się do kilku prostych zasad.

Zimna woda zdrowia doda?

 

Utrzymanie właściwego poziomu nawodnienia organizmu to kluczowa kwestia w okresie upałów. Warto zadbać o przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów - co najmniej 2-3 litry dziennie, szczególnie polecana jest wysoko zmineralizowana woda wzbogacona dodatkiem elektrolitów, słaba herbata lub niesłodzone soki. Szukając szybkiej ochłody, decydujemy się na mocno schłodzone napoje, jednak najlepszym wyborem będą te w temperaturze pokojowej - organizm zużywa mniej energii na zrównanie temperatury płynu i ciała, a zatem mniej się nagrzewa.

 

Letni chill - jak się chłodzić?

 

Przy długotrwałych upałach warto zadbać także o chłodzenie zewnętrzne. Opłacalną inwestycją może okazać się domowy klimatyzator lub wiatrak. Szybką ulgę przyniosą okłady ze zmrożonych ręczników bądź żelowych okładów, a w szczególnie ciężkich momentach - ekspresowy, zimny prysznic. Pamiętajmy, że na wysokie temperatury szczególnie wrażliwe są dzieci i seniorzy, dlatego regularnie kontrolujmy samopoczucie naszych bliskich.

 

Ochronna moda - wcale nie moro

 

Najlepszym wyborem odzieżowym na słoneczne dni będą ubrania z lekkich, naturalnych materiałów w jasnych barwach - bieli, beżu, szarości. Pozwolą one skórze oddychać i uniknąć otarć, a jasna kolorystyka zapobiegnie nadmiernemu przegrzaniu. Wśród obowiązkowych letnich akcesoriów, powinno znaleźć się także nakrycie głowy - kapelusz, czapka bądź chustka. Nie zapominajmy także o okularach przeciwsłonecznych z filtrem UV.

 

Zdrowa opalenizna - filtry i... sjesta!

 

Coraz częściej specjaliści mówią o konieczności ochrony skóry przed działaniem promieni UV nie tylko podczas wakacyjnych wyjazdów, ale już od wczesnej wiosny. Kosmetyki z filtrami powinny znaleźć miejsce w codziennej pielęgnacji zarówno kobiet, jak i mężczyzn, w każdym wieku. Nie można zapominać, że przy długotrwałej ekspozycji na słońce oraz po każdej kąpieli w morzu czy basenie należy regularnie odświeżać warstwę kosmetyku. Produkty z filtrem dostępne są w różnorodnych formach - balsamy, olejki, aerozole, pianki - łatwo więc znaleźć taki, którego aplikacja i konsystencja będzie odpowiadać indywidualnym preferencjom. Warto zadbać też o posłoneczne nawilżenie skóry, które zapobiegnie jej łuszczeniu i utrwali opaleniznę. Również włosy zasługują w wakacje na dodatkowe nawilżenie, szczególnie jeśli narażone są na częsty kontakt z wodą morską.

 

W ofercie Focus Mall znaleźć można liczne pomysły na radzenie sobie z letnimi upałami. Na orzeźwiające napoje i lody zapraszają Cukiernia Sowa, Grycan oraz Helios Café, zaś Media Markt i Rebel Electro oferują domowe klimatyzatory i wiatraki. Szeroki wachlarz kosmetyków do letniej pielęgnacji skóry i włosów dostępny jest w drogeriach Douglas, Hebe, Rossmann i Ziaja. Warto zadbać o siebie i bliskich, by po wakacjach zostały wyłącznie... ciepłe wspomnienia.

 

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat