Sport, kultura i turystyka. Podsumowali najważniejsze wydarzenia z życia gminy Sulejów

ePiotrkowRegion Sobota, 01 lutego 20201 5683
Przedstawiciele sulejowskiego samorządu, urzędnicy, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, sportowcy, harcerze, osoby związanej z kulturą – wszyscy oni spotkali się w piątkowy wieczór w Zielonym Gościńcu we Włodzimierzowie, by podsumować to, co działo się w gminie Sulejów w 2018 i 2019 roku.

Ładuję galerię...

Sport, kultura i turystyka – na tych trzech aspektach skupili się organizatorzy wydarzenia, czyli Urząd Miejski w Sulejowie. Gościom zaprezentowano film, stanowiący podsumowanie ostatnich dwóch lat z życia miasta i gminy, nie pominięto żadnego z ważnych wydarzeń z życia lokalnej społeczności. Przypomniano więc m.in. sukcesy mieszkańców (na przykład młodego tancerza z Sulejowa Gracjana Wocha) oraz to, jak lokalna społeczność bawiła się podczas imprez – Nocy Świętojańskiej, Dni Sulejowa, wspominano też, jak mieszkańcy kibicowali naszej reprezentacji podczas Mundialu w piłce nożnej, kiedy to na Polance zorganizowano Strefę Kibica.

 

- Nawet najdrobniejszy sukces musi cieszyć – mówił burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski. – Nawet najdrobniejszy sukces, zwłaszcza jeśli dotyczy dzieci i młodzieży, musi być celebrowany. A że w 2018 i 2019 roku w gminie Sulejów sukces gonił sukces, dlatego spotykamy się w gronie tych, którzy się do tego przyczynili.

Burmistrz szczególnie podkreślał sukcesy sportowe gminy i miasta, a do tych z całą pewności należy wywalczenie prawa do organizacji mistrzostwa świata w piłce siatkowej plażowej niesłyszących, które w dniach 9 – 15 sierpnia 2020 r. odbędą się właśnie w Sulejowie.

O sporcie mówił też przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie. Bartosz Borkowski wspomniał o współpracy z Łódzkim Związkiem Piłki Ręcznej. – Chcemy propagować nie tylko piłkę siatkową, ale również ręczną, w tym plażową, dlatego marzyliśmy, by zaprosić do nas jakiegoś wybitnego reprezentanta Polski w tej dyscyplinie, by przeprowadził pokazową lekcję w naszych szkołach. Dziś już mogę ogłosić, że będzie to Sławomir Szmal, który będzie u nas za 2 tygodnie – mówił B. Borkowski.

 

W spotkaniu we Włodzimierzowie uczestniczyli też m.in. poseł Grzegorz Lorek i wicemarszałek województwa Zbigniew Ziemba. Wieczór uświetniły występy lokalnych artystów, m.in. zespołu Cykady z sulejowskiego MOK-u.


Zainteresował temat?

9

6


Komentarze (1)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
henryk muszyński henryk muszyńskiranga01.02.2020 19:15

Właśnie odbyła się impreza, w czasie której (tu, oczywiście, cytuję) "nie pominięto żadnego z ważnych wydarzeń z życia lokalnej społeczności"... W czasie tej imprezy celebrowano (i tu znowu cytat) "nawet najdrobniejszy sukces"...
Dziwnym trafem, wielce kulturalni organizatorzy nie zauważyli:
- dwóch odczytów połączonych z wystawami na temat sulejowian aresztowanych w lutym 1941 roku i zamordowanych później w niemieckich obozach zagłady,
- koncertu pieśni patriotycznej w wykonaniu uznanego chóru,
- odbudowy kapliczki przy starożytnym i legendarnym źródełku na Dobrej Wodzie,
- wystawy ikon sulejowskiego artysty Marcina Karosa,
- wystawy malarstwa wielkiego przyjaciela Sulejowa Jerzego Zagórskiego,
- wystawy sztuki ludowej z Sulejowa i okolic, w czasie której zaprezentowano prace i sylwetki ponad 30 dawnych i współczesnych twórców,
- obszernej publikacji zatytułowanej "Nie tylko Ajs. Dawna i współczesna sztuka ludowa Sulejowa i okolic".
- imprezy turystyczno krajoznawczej "Spacerkiem po raju", której celem było poznanie niezmiernie ważnych - choć niekoniecznie popularnych - atrakcji Sulejowa,
- wydania czterech tomików zawierających twórczość osób zamieszkałych bądź urodzonych i związanych z Sulejowem.
Oczywiście można by wymienić jeszcze inne drobiazgi, ale po co, skoro nikt nie zauważył imprez tak dużych i dostępnych dla tysięcy mieszkańców.
Życząc organizatorom podobnych jubli kolejnych sukcesów, życzę też ZDROWIA, bo nie zauważenie tylu imprez nie może być przecież działaniem celowym wynikającym np. z zawiści, złości, nienawiści czy też brakiem kultury, zwłaszcza tej osobistej...

186


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat