ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Spółka Wojciecha Jaworskiego INTUO inwestuje w nieruchomości na Przymorzu

Poniedziałek, 29 czerwca 2020 1605
Nowe inwestycje spółki Sea Park ruszają pełną parą. Spółka, w której skład wchodzą PB Górski, INTUO oraz RWS Group, zakupiła grunty należące do NSZZ Solidarność, znajdujące się przy ulicy Czarny Dwór na Przymorzu. Już ruszyła rozbiórka niektórych znajdujących się tam zabudowań.

Nowe obiekty przy Czarnym Dworze


Nowe inwestycje to powód do radości, zwłaszcza, kiedy mowa o tak atrakcyjnych działkach, jak te położone przy ulicy Czarny Dwór. Sąsiedztwo z morzem oraz Parkiem Reagana to duży atut tej lokalizacji, a nowi inwestorzy mają wielkie plany. Zgodnie z wytycznymi warunków zabudowy, w miejscu tym mogą powstać budynki do 40 metrów wysokości. Jest zatem spore pole do popisu. Spółka Sea Park planuje postawić w tym miejscu budynki mieszkalne i hotele. 20 kwietnia wydano pozwolenie na rozbiórkę nieczynnego już Hotelu Dal. Z pozostałych zabudowań wyprowadzili się najemcy, a teren przygotowywany jest pod nową zabudowę.

 

Nie tylko spółka Jaworskiego Wojciecha buduje nowe obiekty na Przymorzu. W okolicy powstaje także inny 40-metrowiec – Tarasy Bałtyku, realizowany przez firmę Allcon Osiedla. NSZZ Solidarność również zapowiada plany nowych inwestycji na terenie miasta.

 

Biurowiec w centrum Wrzeszcza


Budynki na Przymorzu to nie jedyna inwestycja spółki biznesmena Wojciecha Jaworskiego. Od 2019 roku trwa bowiem budowa nowego biurowca w centrum Wrzeszcza, przy Al. Grunwaldzkiej 144. Biurowiec posiadał będzie 4 kondygnacje, w tym podziemny parking, a także osiągnie 20 metrów wysokości. Nowa inwestycja powstaje w jednej z bardziej atrakcyjnych lokalizacji w mieście, choć przy tym należy wspomnieć, że dojazd do nowego biurowca będzie możliwy od strony ulicy Dekerta, nie od strony Al. Grunwaldzkiej. Biurowiec będzie również posiadał metraż w wielkości 2 tysięcy metrów kwadratowych przestrzeni handlowo-biurowej. Z ciekawostek, warto nadmienić, że budynek powstaje na miejscu stacji benzynowej Standard, która swoje otwarcie miała w Sylwestra 1931 roku. Później stanął tam mały warsztat samochodowy, a teraz trwają pracę nad biurowcem, który gotowy będzie w 2021.

 

 

Źródło: http://zkaszub.info/wojciech-jaworski-intuo-inwestuje-w-gdanski-rynek-nieruchomosci/

 

 

Spółka INTUO realizuje swoje inwestycje na terenie Trójmiasta, stawiając budynki w dobrych lokalizacjach. Zajmuje się projektami budynków mieszalnych, biurowców i apartamentowców. Budynki często utrzymane są w klasycznym stylu przedwojennym oraz świetnie wpasowują się w scenerię okolicy. Spółka odpowiedzialna jest za budowę, między innymi, pięknej kamienicy w Oliwie przy ul. Opata Jacka Rybińskiego w Gdańsku.


Zainteresował temat?

1

4


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat