Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa bez udziału Piotrkowa

Strefa FM Czwartek, 10 czerwca 202141 3920
Piotrków ostatecznie nie dołączył do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, czyli rządowego programu, który zakłada budowę wielorodzinnych budynków. W jego ramach powstaną mieszkania do nabycia na preferencyjnych warunkach.
fot. pakwi

Prezydent Chojniak wyjaśniał, że rządowa inicjatywa SIM-ów jest pozytywnym rozwiązaniem, ale skierowanym przede wszystkim do miast, które nie dysponują tak aktywnym inwestycyjnie TBS-em, jak Piotrków.


O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy wicepremiera Jarosława Gowina. - Ja odnoszę się z szacunkiem do decyzji samorządów, które dołączyły do SIM oraz tych, które stanęły z boku. Chcę podkreślić, że SIM ma inny charakter niż TBS. Przede wszystkim poziom dofinansowania z budżetu jest nieporównywalnie wyższy, bo blisko 60% kosztów inwestycji pokrywa państwo. Mam nadzieję, że w przyszłości również Piotrków dołączy do tego przedsięwzięcia - mówił w rozmowie z naszym reporterem Jarosław Gowin.


Rezygnacją piotrkowskiego samorządu zdziwiony i zaskoczony jest także wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra, ale - jak przyznał -  szanuje podjętą decyzję.


Zainteresował temat?

2

9


Komentarze (41)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Za wysokie progi.. ~Za wysokie progi.. (Gość)11.06.2021 07:40

Szykują sobie posady z kliki popisu.. Oddzieli się spółka od komunałki. Nie wiadomo o co chodzie? O wasze pieniądze, płaćcie na leni i pasożyty.. A najlepiej uciekajcie młodzi z tego miasta a wy na DG deklarujcie się w innych gminach /powiatach. Odetnie to miasto całkowicie od pieniędzy. Wtedy socjal miejski zjedzą drobne wszy. I będą tylko fasady wyremontowane jak u starej lampucery którą pokazała kirskitv w Boże Ciało. A zostaje jeszcze Król Polski i Królowa Nazaretenska do których się módlmy o cud dla tego miasta i gminy.. . Zdrowia wszystkim i udanych wakacji przyjezdny piotrkowianin. Ps tak zapyziałego miasta jak i gminy jak nasza nie widziałem nigdzie w kraju. Przy całym pandemicznym strachu ludzie by tu zostawiali pieniądze.. Ale raz przyjdą i nie wrócą. Jak Bugaj który się prosi o zagospodarowanie. Miasto z własnym zbiornikiem. Zalew Sulejowski z linią brzegową unikalną na skalę kraju ~ też nie wykorzystanie tych walorów. Nie mówiąc o mieście i fatalnych drogach, braku walki o swoje, które miasto ma wyjazd w kierunku jednym
. Nijakość przebija wszystko.

101


Ot ~Ot (Gość)12.06.2021 20:45

Czas najwyższy podziękować chojniakowi za lata bezcztnnośći.

20


Polak ~Polak (Gość)12.06.2021 19:25

Ten gosciu na fotce to najwieksza zaraza dla mojego Domu Poska niszcy moja Ojczyzne

31


zniesmaczony ~zniesmaczony (Gość)11.06.2021 22:21

Słyszałem na mieście, że niedługo w Mediatece będą wystawiać "DZIADY". O tym jak władze Piotrkowa Tryb. puściły swoich mieszkańców w obdartych łachmanach.

40


kacper ~kacper (Gość)11.06.2021 21:22

Najgorszy prezydent dziejach Piotrkowa

60


zestresowany ~zestresowany (Gość)11.06.2021 13:25

Administrować (nie zarządzać) miastem poprzez ciągłe podnoszenie opłat, to nawet przedszkolak potrafi. Ta ekipa nie ma pomysłu na rozwój miasta.

120


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)11.06.2021 09:02

Czy to już grzywka na pożyczkę ?

80


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)11.06.2021 09:00

Pojedynek Dyzmów ... co jeden to lepszy ...

80


Prawdziwy Polak Prawdziwy Polakranga11.06.2021 08:33

Prezydent wykazuje wielkie zaangażowanie w sprawy budownictwa mieszkalnego. Odnawia park belzacki np

93


hjgff ~hjgff (Gość)10.06.2021 17:12

Taki wstyd ze komentarze usuwają

140


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat