Spiszmy się jak na rolników przystało! – czyli Powszechny Spis Rolny 2020

Łódzkie Czwartek, 01 października 20202 1295
Powszechny Spis Rolny to największe i najważniejsze badanie statystyczne rolnictwa. Rozpoczął się 1 września i trwać będzie do 30 listopada 2020 r. Dane zbierane będą według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r.

 

W całej Polsce Powszechnym Spisem Rolnym 2020 objętych jest ponad 1,5 mln gospodarstw rolnych, z czego prawie 135 tys. w województwie łódzkim. Do uczestnictwa w badaniu zobowiązani są wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych (zarówno osoby fizyczne, jak i podmioty gospodarcze).

Wyniki spisu rolnego są jedynym źródłem, które pozwala dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo i pokazać zmiany jakie zaszły od poprzedniego spisu. Służą władzom, zarówno centralnym jak i lokalnym do podejmowania decyzji strategicznych, opartych na analizie danych oraz prowadzenia polityki rolnej. Także na podstawie danych ze spisu rolnego Komisja Europejska określa wielkość wsparcia Unii Europejskiej dla Polski w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, dzięki którym od wielu lat modernizuje się polskie rolnictwo.

Podczas tegorocznego spisu obowiązkową formą zbierania danych będzie samospis internetowy – przeprowadzany za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, dostępnej na stronie internetowej spisrolny.gov.pl. Dla osób, które potrzebować będą pomocy, lub którym nie uda się wypełnić formularza internetowego, zostanie uruchomiona infolinia, umożliwiająca telefoniczne dokonanie samospisu poprzez kanał „spisz się przez telefon”. Użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy nie dokonają samospisu, nie będą mogli odmówić przekazania danych rachmistrzowi, który się z nimi skontaktuje.

ROLNIKU! Nie czekaj aż przyjdzie rachmistrz - spisz się sam przez Internet!

 

50 pierwszych gospodarstw rolnych, które W PEŁNI zakończą SAMOSPIS – otrzyma upominek na HASŁO "EPIOTRKOWPL" wpisane w temacie maila.

 

Szczegóły na https://lodz.stat.gov.pl/rolneupominki/

 

 

Więcej informacji na temat spisu można uzyskać na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/ lub dzwoniąc na infolinię GUS: 22 279 99 99.

 


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Znawca tematu ~Znawca tematu (Gość)04.10.2020 19:54

A to już piszecie o tym z braku tematów? litości! Zmieńcie logo na ePowiat!

10


dna32 ~dna32 (Gość)04.10.2020 19:08

Ciekawe czy w spisie jest pytanie dotyczące odpłatnego świadczenie usług innym rolnikom i dlaczego przez tyle lat nikt nie zrobił porządku z rolnikami zarabiającymi w ten sposób bez jakiejkolwiek bez ewidencji - to najbardziej uprzywilejowana grupa społeczna , w wyniku czego nie szanują zarobionych pieniędzy

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat