„Śpiewam Piotrków” z zespołem Na Novo

ePiotrkow Piątek, 19 stycznia 20182 4653
W ramach cyklu koncertów „Śpiewam Piotrków” w czwartkowy wieczór w Miejskim Ośrodku Kultury wystąpił duet Na Novo. Patrycja Sikora – śpiew i Franciszek Snopek – gitara, wykonali utwory z repertuaru Ewy Bem, Hanny Banaszak czy Kabaretu Starszych Panów. W rolę konferansjera wcielił się Maciej Kozłowski. Był to trzeci z cyklu koncertów, którego celem jest promowanie lokalnych talentów wśród piotrkowskiej publiczności.

Ładuję galerię...

W czwartkowy wieczór, 18 stycznia w galerii Kawiarni Teatralnej w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się koncert z cyklu „Śpiewam Piotrków”. Wystąpił duet Na Novo. Patrycja Sikora – śpiew i Franciszek Snopek – gitara wykonali utwory z repertuaru najsłynniejszych twórców polskiej piosenki. Publiczność usłyszała między innymi przeboje Ewy Bem, Edyty Geppert, Hanny Banaszak czy Kabaretu Starszych Panów, które wykonywały swego czasu Kalina Jędrusik i Alina Janowska. – To są piosenki bardzo mi bliskie. Od lat śpiewam je w Stowarzyszeniu BUSOLA. Bardzo dobrze czuję się w takim klimacie, śpiewając piosenki Ewy Bem, Edyty Geppert, teksty Agnieszki Osieckiej – mówiła po koncercie Patrycja Sikora, pytana o to, skąd pomysł na dobór repertuaru. – Te piosenki to rzeczywiście dość duże „językołamacze” i dość dużo czasu zajęło mi, by wszystko solidnie przygotować. Bardzo dużo jest też w nich szybkich kwestii, w których trzeba „wyrabiać” nie tylko oddechem, ale i wymową. To ciężkie zadanie. Mam nadzieję, że publiczność trochę łagodniej nas oceniła przez to, że jesteśmy początkujący w tej materii.

 

Co ciekawe duet Na Novo zawiązał się dwa tygodnie przed datą koncertu, niemniej nie były to pierwsze wspólne występy młodych artystów. Mówi Franciszek Snopek: – Z Patrycją znamy się nie od dzisiaj, mieliśmy już wspólne doświadczenia sceniczne podczas występów teatralnych. I ta nasza znajomość ze sceny teatralnej przerodziła się w znajomość także na scenie muzycznej, ponieważ oboje mamy takie zacięcie do muzyki. Współpraca z Patrycją okazała się bardzo fajna i owocna, co prawda nie są to łatwe kompozycje, bowiem są to utwory skomponowane przez wielkie nazwiska polskiej sceny, trudno znaleźć do nich nuty i większość z nich odtworzyliśmy ze słuchu. Również ciekawym zadaniem było, może nawet od strony bardziej aktorskiej niż muzycznej, wkomponowanie takich różnych smaczków i żartów do tego naszego koncertu. Dodaje Patrycja Sikora: – Stąd też pomysł na nazwę naszego zespołu – Na Novo – co prawda piszemy to inaczej, tak dla niepoznaki, natomiast oznacza to tylko i wyłącznie tyle, że staraliśmy się odnaleźć coś nowego w tych starych utworach, które każdy już być może bardzo dobrze zna. Staraliśmy się stworzyć własną ich interpretację, bo nie chcieliśmy robić takiego typowego recitalu, jesteśmy młodymi osobami i chcieliśmy wnieść do tych piosenek coś od siebie.

 

W rolę konferansjera podczas koncertu wcielił się Maciej Kozłowski, który podczas występu przypomniał publiczności sylwetkę Fryderyka Jarosy'ego, niezapomnianego reżysera i dyrektora warszawskich teatrów kabaretowych okresu międzywojennego, cenionego twórcę charakterystycznego konferansjerskiego stylu.

 

Czwartkowy koncert „Śpiewa Piotrków” był trzecim z cyklu, którego celem jest, jak mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Elżbieta Łągwa-Szelągowska, promowanie lokalnych młodych talentów wśród piotrkowskiej publiczności, jak i wspieranie ich w dalszym artystycznym rozwoju.

 

Patrycja Sikora jest absolwentką III Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie i wychowanką Stowarzyszenia BUSOLA dla Artystycznie Uzdolnionych Dzieci, zaś Franciszek Snopek i Maciej Kozłowski są uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie.

 

 


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.01.2018 21:10

Piękny recital. Gratki dla NANOVO

10


gość1234 ~gość1234 (Gość)22.01.2018 16:19

drobna korekta:
Duet nosi nazwę NANOVO :)

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat