„¦piewam Piotrków” z Mart± Koszack±

ePiotrkow Czwartek, 19 kwietnia 20181 3517
Jimi Hendrix, Bill Withers, Pink Floyd, Amy Winehouse, Lady Gaga, Edyta Bartosiewicz czy Marcelina to tylko niektórzy arty¶ci, których piosenki za¶piewała bohaterka czwartkowego koncertu z cyklu „¦piewam Piotrków” Marta Koszacka. Młodej wokalistce akompaniował na gitarze akustycznej Mateusz Żerek. Koncert tradycyjnie odbył się w galerii Kawiarni Teatralnej w Miejskim O¶rodku Kultury.

Ładuję galerię...

Bohaterk± kolejnego koncertu z cyklu „¦piewam Piotrków” była Marta Koszacka. Jej  występ odbył się 19 kwietnia w galerii Kawiarni Teatralnej w Miejskim O¶rodku Kultury. Młoda wokalistka, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Piotrkowie i zarazem tegoroczna maturzystka, nie tylko oczarowała swoim głosem oraz talentem, ale i zaskoczyła publiczno¶ć doborem repertuaru. „Little wing” Jimiego Hendrixa, „Ain’t No Sunshine” Billego Withersa, „Wish You Were Here” Pink Floyd, „Back to Black” Amy Winehouse, „Million Reasons” Lady Gagi, czy „Skłamałam” Edyty Bartosiewicz i „Karmelove” Marceliny to tylko niektóre z utworów, jakie można było usłyszeć w czwartkowy wieczór w wokalnej interpretacji Marty. Na gitarze akustycznej jej występ wsparł Mateusz Żerek.

 

- Piosenki do dzisiejszego koncertu w większo¶ci dobierałam sama, choć z kilkoma kawałkami zapoznał mnie Mateusz, w zamian ja też zaprezentowałam mu kilka piosenek, których nie znał. Tak więc każdy z nas co¶ nowego wniósł do tego duetu – mówiła po koncercie Marta Koszacka. Warto zauważyć, że koncert młodej piotrkowianki, był pierwszym w całej serii koncertów „¦piewam Piotrków”, którego połowę zaprezentowanego repertuaru stanowiły piosenki anglojęzyczne. Mówi Marta: – Byłam na pocz±tku bardzo sceptycznie nastawiona do pomysłu, by za¶piewać tak± ilo¶ć piosenek w języku angielskim, bo za bardzo nie lubię ¶piewać w tym języku. Niezbyt dobrze się w tym czuję. Niemniej w¶ród muzyki zagranicznej s± takie perełki, że trudno było je pomin±ć, skoro zdecydowałam się wybierać utwory ze ¶wiatowej klasyki. Zreszt± ja tych wykonawców podziwiam i słucham na co dzień.

 

Kolejny, tym razem finałowy już koncert z cyklu „¦piewam Piotrków”, odbędzie się 24 maja. Wezm± w nim udział wszyscy dotychczasowi uczestnicy cyklu, a muzyczne umiejętno¶ci zaprezentuj± na scenie głównej Miejskiego O¶rodka Kultury.

 

 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

44 ~44 (Go¶ć)20.04.2018 09:45

Bardzo miły dla ucha i serca koncert. Pozdrawiam Martę i Mateusza.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat