Spektakl poświęcony twórczości Feliksa Nowowiejskiego

ePiotrkow Piątek, 10 listopada 20172 2199
W najbliższą niedzielę, 12 listopada, o godzinie 18.00 w Centrum Idei ku Demokracji odbędzie się spektakl słowno-muzyczny pt. "Twórczość Feliksa Nowowiejskiego - jej patriotyczne przesłanie dla następnych pokoleń". W trakcie koncertu zostaną wykonane pieśni patriotyczne Feliksa Nowowiejskiego, poezja, słowo wiążące, a punktem kulminacyjnym spektaklu będzie nauka pieśni ROTA i wspólne jej wykonanie. W koncercie wystąpią profesjonalni muzycy.

Ładuję galerię...

  W najbliższą niedzielę, 12 listopada, o godzinie 18.00 w Centrum Idei ku Demokracji odbędzie się spektakl słowno-muzyczny pt. "Twórczość Feliksa Nowowiejskiego - jej patriotyczne przesłanie dla następnych pokoleń". Obchodzona w 2016 r. 70. rocznica śmierci Feliksa Nowowiejskiego oraz 140. rocznica urodzin w 2017 r. jest okazją do popularyzacji wśród społeczeństwa, a szczególnie wśród dzieci i młodzieży dorobku Feliksa Nowowiejskiego, jego pieśni patriotycznych, odwołujących się do narodowej dumy i polskiej historii.

  Spektakl ma na celu przybliżenie sylwetki kompozytora, jego twórczości i poprzez pieśni patriotyczne zaznajomienie z dziejami Ojczyzny. W scenariuszu znajdą się pieśni patriotyczne Feliksa Nowowiejskiego, poezja, słowo wiążące, a punktem kulminacyjnym spektaklu będzie nauka pieśni ROTA i wspólne jej wykonanie.

W koncercie wezmą udział wykształceni i profesjonalni muzycy, posiadający doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, by w pełni przekazać zawarte w scenariuszu treści historyczne i patriotyczne. Osobą przygotowującą scenariusz spektaklu oraz solistką jest pani Sylwia Strugińskia-Wochowska, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim, a także Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Nauk o Wychowaniu. Ponadto wystąpią: Aleksandra Bykowska - skrzypce, Dagmara Żytkowska - skrzypce, Waldemar Zybała - akordeon, Mariusz Ambroszczyk – fortepian oraz Dawid Wawryka- recytacja. Spośród utworów Feliksa Nowowiejskiego podczas koncertu zostaną wykonane: "Rota", "Którędy Jasiu", "Naszo Anulu", "Kołysanka", "Osypała Jabłoneczka", "Wizja" oraz "Dumka o Polsce".

Organizatorem spektaklu jest Fundacja Wyciągamy dzieci z bramy - integracja pokoleń.

 

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Nowowiejski 2017", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Filozof ~Filozof (Gość)10.11.2017 21:20

Organizuje fundacja za której załozenie Chojniak wywalił Jacka Sokalskiego z MOK

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat