Spektakl "Staś i Zła Noga" w Piotrkowie

Strefa FM Czwartek, 10 października 20190 841
Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego w ostatni weekend mogli obejrzeć spektakl pt. „Staś i Zła Noga”, który zrealizowano w ramach Programu Teatr Polska. Reżyserem sztuki jest piotrkowianin, Bartłomiej Błaszczyński.

Spektakl opowiada o kilkunastoletnim chłopcu – Stasiu - z niepełnosprawnością ruchową. Samotnie wychowuje go mama, która zmaga się z niełatwą codziennością. W ich życiu jest jeszcze Zła Noga, z którą chłopiec się przyjaźni. Daje mu radość i szczęście, co z kolei nie cieszy jego mamy - W spektaklu poruszane zostały ważne kwestie dotyczące życia z niepełnoprawnością, poszukiwania przyjaciół i radzenia sobie z przeciwnościami losu. To poważna historia, jednak podszyta dawką ironicznego humoru. Spektakl wzbudził wiele emocji wśród publiczności. Na spotkaniu z artystami, które odbyło się zaraz po przedstawieniu, padło wiele ciepłych i wzruszających słów. Widzowie docenili nie tylko kunszt aktorski osób wcielających się w rolę Stasia, mamy i Złej Nogi, ale także sposób przedstawienia problemu codziennego funkcjonowania z niepełnosprawnością we współczesnym świecie - powiedzieli pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. 

 

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat