Specyficzny obraz kobiecości. Wystawa fotograficzna w ODA

ePiotrkow Poniedziałek, 01 kwietnia 20192 999
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę fotografii Anny Krasoń-Skibickiej i Michała Pęczaka „Specyficzny obraz kobiecości”. Wernisaż już 5 kwietnia o godz. 19.00 w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej 8. Wystawa czynna będzie do 5 maja.

Anna Krasoń-Skibicka urodziła się w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie zdała maturę. Następnie studiowała fizykę komputerową na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2009 ukończyła policealną szkołę zawodową w kierunku fototechnik. Edukację na poziomie wyższym zakończyła w WSSiP w Łodzi dyplomem licencjackim z fotografii. Jej zainteresowanie fotografią wynikło z zainteresowań muzycznych. Jako miłośniczka muzyki rockowej, bardzo często jeździła na koncerty ulubionych grup i fotografia koncertowa stała się jej pierwszym krokiem w stronę sztuk wizualnych. Już jako profesjonalistka zajmowała się fotografią produktową i reportażem. Była uczestniczką finałowej wystawy III Piotrkowskiego Biennale Sztuki. Obecnie poświęca się pracy jako nauczyciel, kształtując nowe pokolenie fotografów. Ostatnie jej dokonania – cykl prac o tematyce związanej z mitologią słowiańską – to podróż w stronę kreacji. W cyklu portretów słowiańskich demonów artystka demonstruje punkt widzenia kojarzący się z polskim malarstwem symbolicznym; szczególnie z pracami Jacka Malczewskiego. Jednak głównym tematem cyklu jest kobiecość (lub kobieta), a prasłowiańskie wierzenia są u Anny Krasoń-Skibickiej pretekstem.

 

Michał Pęczak fotografuje od 2013 roku. Mimo tak krótkiej praktyki zdobył już wiele wyróżnień w regionalnych konkursach fotograficznych. Był także uczestnikiem dużej liczby warsztatów i plenerów fotograficznych. Ukończył kwalifikacyjny kurs zawodowy i zdał egzamin państwowy, zyskując dyplom kwalifikacji fotograf, po czym zajął się fotografią okolicznościową na gruncie profesjonalnym. Jest członkiem piotrkowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Kreatywni”. Jego twórczość to przede wszystkim portrety, ale też krajobraz i architektura. W prezentowanych pracach artysta położył nacisk na miękkie przejścia między światłem a mrokiem. Łatwo się domyślić, że inspirował się światłocieniem z obrazów Rembrandta. Głównym tematem jest kobieta.

 

 

 

(materiały: ODA Piotrków)


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zaintereswana ~zaintereswana (Gość)05.04.2019 22:19

Bylam widzialam, wystawa byla dzisiaj, piekne zdjecia śliczne, film doskonaly, warto zbaczyc, gratulacje dla p.Ani Krason-Skibickiejoraz p. Pęczaka.

30


123 ~123 (Gość)05.04.2019 08:51

a przed chwilą Panowie w radiu podali, że wystawa rozpoczęła się wczoraj :-(

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat