Specjalistyczne leczenie alergii w PCMD

Powiat Piotrkowski Wtorek, 20 kwietnia 20215 2266
Oddział dziecięcy Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie rozszerza swoją ofertę o nowoczesną alergologię. Od 3 lat kierownikiem oddziału jest dr Tomasz Grzelewski - znakomity specjalista w dziedzinie alergologii, który podjął się wraz ze swoim zespołem medycznym, przy aprobacie dyrektora PCMD prof. Piotra Woźniaka, uruchomienia pododdziału alergologii.
fot. PCMD

– Prowadzimy już w tej sprawie rozmowy z Narodowym Funduszem Zdrowia i ruszamy bardzo intensywnie, gdyż zbliża się sezon niezwykle trudny dla dzieci z różnorodnymi alergiami, jak chociażby pyłki, zarodniki, ukąszenia owadów – potwierdza dr Grzelewski.

Aby skorzystać z naszej pomocy wystarczy:

  1. Zadzwonić do oddziału tel. 44 645 11 67 lub do poradni alergologicznej dla dzieci tel. 44 645 11 92, zlokalizowanej w Przychodni przy ul. Armii Krajowej 11, czynnej w poniedziałki, wtorki i czwartki od 14.00 do 18.00
  2. Zapisać się poprzez Wirtualny Oddział Dziecięcy dzwoniąc pod infolinię Telemedico tel. 22 357 49 49 i zapisując się na bezpłatną konsultacje z lekarzami piotrkowskiego oddziału dla dzieci.

Wirtualny Oddział Dziecięcy to pionierski projekt, dzięki któremu każdy zaniepokojony stanem zdrowia swojego dziecka rodzic może uzyskać poradę lekarską bez wychodzenia z domu. Pomocni w tym będą lekarze rezydenci – ta kolejna inicjatywa dr Grzelewskiego umożliwi młodym lekarzom praktykę lekarską a jednocześnie wesprze zespół specjalistów obecnie pracujących w oddziale. Kierownik oddziału prowadzi obecnie zaawansowane działania nad stworzeniem miejsc rezydenckich na oddziale dziecięcym.

– Wartość dodaną stanowić będzie praca z wykorzystaniem nowoczesnych preparatów leczniczych oraz planuję zakup sprzętu na potrzeby stworzenia na oddziale własnego laboratorium – dodaje Kierownik Grzelewski.

I na tym nie koniec. Oddział dziecięcy PCMD przystąpił także do akcji terapii dzieci po przebytej chorobie COVID-19.

– Pacjenci ci wymagają bardzo często szerokiej diagnostyki, prosimy rodziców tych dzieci, aby nie bagatelizowali tej choroby, która także u dzieci wywołuje szereg powikłań i należy je rozpoznać, dzięki badaniom i wdrożyć jak najszybciej odpowiednią dla pacjenta terapię - apeluje dr Grzelewski.

Przypomnijmy, że Oddział Dziecięcy w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie funkcjonuje od 1 maja 2017 roku i został uruchomiony dzięki staraniom samorządu powiatu piotrkowskiego.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zasmarkany ~Zasmarkany (Gość)20.04.2021 18:09

Ta żeby czasem.Mnie już tyle specjalistów leczylo na katar i co?Kasa wydana a katar jak był tak jest.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat