Spacery po Piotrkowie teraz online

Strefa FM Środa, 20 stycznia 202110 3812
Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie nie ustaje w pomysłach na popularyzację miasta. Ze względu na obostrzenia epidemiczne, oprowadzanie po mieście turystów i mieszkańców stało się niemożliwe. Ale przewodnicy wpadli na pomysł promowania piotrkowskich zabytków i ciekawych miejsc w sieci. Tak narodził się pomysł organizowania "Wirtualnych spacerów".
fot. Aleksandra Stańczyk

- Ubolewamy nad tym, że nie możemy oprowadzać nikogo po uliczkach naszej Starówki czy Rynku Trybunalskiego, bo przez pandemię jest, jak jest. Ale staramy się zachęcić do poznawania miasta za pomocą dostępnej technologii - mówi Błażej Cecota, kierownik Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie. - Odbywa się to na podobnej zasadzie, jak lekcje w szkole czy na uczelni. Ale z tą różnicą, że nasze spotkania są otwarte dla każdego. Przed każdym z nich publikujemy link do transmisji, w której opowiadam o ciekawych miejscach. Na każde takie spotkanie przygotowana jest prezentacja, jest też czas na pytania od biorących udział w takim "wirtualnym spacerze" - dodaje Cecota.

 

W pierwszym spotkaniu wzięło udział kilka osób, ale nie zabrakło na nim fachowej i merytorycznej wiedzy. Najbliższy wirtualny spacer odbędzie się w sobotę, 30 stycznia. Linki do wzięcia udziału będzie można znaleźć na stronie internetowej CIT i na profilu facebookowym Turystyczny Piotrków.


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)20.01.2021 17:59

Piotrków to miasto przyciągające w normalnych warunkach tak wielką liczbę turystów, że teraz w dobie pandemii to musicie mieć naprawdę potężny serwer, żeby nie został przeciążony przez setki chętnych marzących o spacerze online z przewodnikiem.

103


fdghty ~fdghty (Gość)21.01.2021 15:17

Ludzie wszystko wam nie pasuje. Coby nie zrobić zawsze jest źle. A najczęściej krytykują ci, co nic sami nie robią.

54


max ~max (Gość)21.01.2021 09:02

Przy takim smogu (na szczęście teraz odpuścił) to tylko online można spacerować..

42


gość_lewstarowiczan ~gość_lewstarowiczan (Gość)20.01.2021 14:24

Jak załatwić spacer online na ulicę Dzieci Polskich... Proszę o wizytę z promocją.

72


gość_jj ~gość_jj (Gość)20.01.2021 19:09

Tak trudno było podać link do tej transmisji? Czy to wykracza poza możliwości techniczne redakcji?

141


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat