Spacerowali szlakiem piotrkowskich kin

ePiotrkow Sobota, 13 czerwca 20206 3326
Viktoria, Bagatela, Luna, Hutnik i Czary - gdzie i kiedy funkcjonowały najstarsze piotrkowskie kina? Odpowiedzi na te pytania poznali uczestnicy pierwszego po długiej przerwie spaceru po mieście organizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie, który odbył się w sobotnie popołudnie.

Ładuję galerię...

- Podczas spaceru opowiem o kinach, która ta nieco „starsza młodzież” jeszcze pamięta, ale także o tych już zapomnianych, czyli tych istniejących w czasie I i II Wojny Światowej oraz bezpośrednio po niej. Tych kin było całkiem sporo, bo ja naliczyłam ich 15, co prawda tylko w 5 miejscach, ale jednak, bo ta tradycja piotrkowskiej kinematografii to już 115 lat, także na pewno będzie ciekawie – mówiła przed wycieczką Gabriela Rozwandowicz, przewodnik Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego.


Uczestnicy spaceru udali się spod siedziby Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Zamurowej na Słowackiego, później przeszli ulicą Dąbrowskiego, kolejny punkt znajdował się przy Batorego, a całość wycieczki zakończyła się w alei 3 Maja.


Kolejne wycieczki organizowane przez piotrkowski CIT zaplanowano na 20 i 27 czerwca, a ich uczestnicy podczas pierwszej poznają historię piotrkowskich parków i zieleńców, a drugiej przespacerują się Traktem Wielu Kultur. Spacery będą odbywać się aż do listopada, a ich szczegółową rozpiskę można znaleźć na stronie cit.piotrkow.pl w zakładce „imprezy”.


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

97-300 97-300ranga13.06.2020 23:17

Pozdrawiam serdecznie pana Błażeja.

92


gość ~gość (Gość)13.06.2020 20:01

Dobrze że mieli maski

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat