Spacerowa dopiero na początku sierpnia

Strefa FM Piątek, 21 lipca 201723 7652
Najpierw miała zostać oddana do użytku pod koniec maja, potem w połowie lipca, ostatecznie ma to nastąpić na początku sierpnia. Przebudowa ulicy Spacerowej w Piotrkowie trwa nieco dłużej niż planowano. W poniedziałek ma jednak zostać wylany asfalt.

Ładuję galerię...

- Opóźnienie wynika z negocjacji umowy o usunięcie kolizji, którą przez rok opiniowało PGE O/Łódź. Bez niej wykonawca nie mógł usunąć słupów energetycznych kolidujących z budową ronda i chodnika – wyjaśnia Krzysztof Rudzki z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

 

Tymczasem słuchacz Radia Strefa FM zwrócił uwagę na dwa inne aspekty związane z tą inwestycją. - Niezmiernie dla mnie ciekawa jest technologia wykonania nawierzchni skrzyżowania przy cmentarzu żydowskim. Jest ona bowiem wykonana jako uniesiona wyżej wyspa z... kolorowej kostki betonowej (...) Nie twierdzę, że znam się na takim wykończeniu nawierzchni skrzyżowań ulic, ale wydaje mi się, że się to po prostu " w trymiga" rozleci. (…) Chciałbym usłyszeć wypowiedź fachowca i osoby odpowiedzialnej za ten remont.

 

- Nawierzchnie obu skrzyżowań są wyniesione w stosunku do pozostałej niwelety drogi ze względów bezpieczeństwa. Projektant zastosował kilka rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, za które otrzymaliśmy dodatkowe punkty w czasie oceny wniosków o dofinansowanie. Skrzyżowanie z kostki betonowej wykonano zgodnie z zatwierdzonym projektem. Z uwagi na zamienny przebieg niwelety nie było możliwości technicznych, aby wykonać to z masy bitumicznej – wyjaśnia Krzysztof Rudzki.

 

I kolejna uwaga słuchacza: - Po drugiej stronie ulicy Spacerowej zbudowano rondo. Nic w tym dziwnego, gdyby nie to, że jest ono wybudowane nieco wyżej, tak, że zjazd w jest bardzo stromy... Oczyma wyobraźni widzę już co tam się będzie działo zima, jak będzie ślisko...

A co na to Krzysztof Rudzki? - Rondo przy ulicy Partyzantów jest kolejnym wyniesionym skrzyżowaniem. Ocena stromości podjazdów na dzisiaj jest nieprawidłowa, ponieważ brakuje warstw konstrukcyjnych kruszywa i asfaltobetonu. Na początku sierpnia po ich wylaniu powinniśmy zobaczyć właściwe wysokości jezdni.

 

Modernizację ul. Spacerowej wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjno-Kanalizacyjnych Kaźmierczak. Inwestycja pochłonie blisko 2 mln 400 tys. zł. 

 

 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mom ~mom (Gość)21.07.2017 12:12

Czy pamiętano o parkingach i sławojce ............. może to za duże wymagania od Zarządu Miasta .......

100


gość ~gość (Gość)21.07.2017 10:21

skrzyżowanie wyżej i z kostki... i opóźnienia okropne w pracach - od 3 tygodni jedna maszyna stoi w tym samym miejscu... a słupy usunięte w ubiegłym tygodniu, a wiec czemu nie mogli położyć nawierzchni? Poza tym skoro skończyli to dziwne skrzyżowanie z kostki to mogli je już otworzyć, a nie ludzie dookoła jeździć muszą... Kuriozum jest jeszcze to, że tu nie skończyli a zaczęli ul. Cmentarną... auta zatrzymują się jak chcą, objazd tamtędy ma MZK... ktoś z dużą wyobraźnią to wszystko planuje...

190


Shiny ~Shiny (Gość)21.07.2017 10:16

Ja też się nie znam, ale zastanawiam się nad nowo wybudowanymi zatoczkami przygotowanymi pod parking. Są umieszczone dużo niżej niż sama ulica Spacerowa. Ciekaw jestem jak będzie się ten teren zachowywać podczas obfitych deszczów. Czy z racji tego, że parking umieszczony jest dużo niżej nie będzie, mówiąc kolokwialnie "pływać"

130


kum ~kum (Gość)21.07.2017 10:13

Ulicę zwężono, miejsc parkingowych mało, zlikwidowano miejsca parkingowe przy budkach ze zniczami, zrobiono pasy zieleni (przy cmentarzu?). Ciekawe, co się tam będzie działo 1 listopada... Za tak bzdurne projekty i ich akceptację ktoś powinien porządnie "beknąć". To co robią z ulicami w Piotrkowie, to koszmar dla zmotoryzowanych!

160


ares1 ~ares1 (Gość)21.07.2017 10:04

Komu tam to rondo było potrzebne??? Co z rondem na Dmowskiego??? Czyż nie jest ono bardziej potrzebne w tym miejscu??? Szkoda że Chojniak tak skrupulatnie realizuje inwestycje wokół kościołów i cmentarza!!!

171


Tomcio20 ~Tomcio20 (Gość)21.07.2017 09:53

A pod koniec Sierpnia pierwsze poprawki

140


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat