Spacerowa częściowo otwarta

Strefa FM Wtorek, 08 sierpnia 20179 5030
W poniedziałek (7 sierpnia) odbył się cząstkowy odbiór techniczny zmodernizowanej ul. Spacerowej w Piotrkowie. Dzięki temu kierowcy mogą korzystać już z wyremontowanego fragmentu.
fot. pakwi

Drogę otwarto na części od ul. Małej do ul. Rolniczej. Drogowcy w najbliższych dniach będą pracować jeszcze na skrzyżowaniu ulic Rolniczej i Krętej. Jak informują magistraccy urzędnicy, odbiór całkowity zaplanowano za dwa tygodnie, kiedy na drodze pojawią się linie. Wcześniejsze otwarcie drogi umożliwia w pełni rozpocząć pracę na ul. Cmentarnej. Do tej pory toczyły się one wyłącznie na chodnikach, a teraz drogowcy mogą wkroczyć na jezdnię. W związku z tym, droga na odcinku od mostu do ul. Partyzantów zostanie zamknięta dla ruchu.


Uwaga! W związku z otwarciem ulicy linia nr 0 Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego powraca do standardowej trasy. Tymczasowe przystanki autobusowe, ustawione na czas objazdu ulicy Spacerowej, przestają obowiązywać, natomiast rozpoczną funkcjonowanie przystanki przy ul. Spacerowej (w kierunku do Rolniczej) oraz Partyzantów-Cmentarna (w kierunku Osiedla Słowackiego).


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

JULA ~JULA (Gość)08.08.2017 20:30

Dziadostwo realizowane przez piotrkowską mafię

43


Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)10.08.2017 00:08

Nie wiem, jak się jeździ po "częściowo otwartej" ulicy, ale pamiętam, że jak kiedyś częściowo otworzyłem drzwi, to nie udało mi się przez nie przejść.
;)

30


Opser-vator ~Opser-vator (Gość)08.08.2017 23:04

Czy ktoś z UM może udzielić merytorycznej odpowiedzi na trzy proste pytania:
1. W jakim celu zrobiono wyspę zwalniającą z kostki betonowej z wysokimi progami na skrzyżowaniu ulic Spacerowej i Rolniczej?
2. Czy była przeprowadzona jakakolwiek analiza wpływu w/w wyspy z jej progami i zmniejszoną przyczepnością na bezpieczeństwo pojazdów poruszających się po łuku drogi, na którym w/w wyspa jest usytuowana?
3. Czy pomysłodawca w/w wyspy, projektant i UM będą ponosić konsekwencje wypadków drogowych, które z całą pewnością będą miały miejsce w tym miejscu, a będą spowodowane utratą przyczepności i "wybiciem w górę" pojazdów poruszających się po łuku drogi?
A czwarte pytanie poza konkursem dla Czytelników portalu: jakie ograniczenie prędkości ustawi w tym miejscu zarządca drogi (czyli UM), aby odpowiedzialność za wypadki zrzucić na kierujących, którzy przekroczą tę dozwoloną prędkość?
Ja obstawiam 30 km/h i znak STOP, mimo że trójkąt widoczności na tym skrzyżowaniu jest zachowany i znak STOP byłby tam tak samo zbędny jak na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i POW.

100


Hmmm ~Hmmm (Gość)08.08.2017 20:48

Patrząc na mapę Piotrkowa widać, że będzie to alternatywa dla wojska polskiego (Łódzka-> Karolinowska -> Rolnicza ->Spacerowa ->Jerozolimska ->rondo sulejowskie). Do tej pory wszyscy omijali Spacerową z wiadomych powodów... teraz może być trochę inaczej.

90


Hmmm ~Hmmm (Gość)08.08.2017 19:54

A mnie się podoba to rondo :)

52


ares1 ~ares1 (Gość)08.08.2017 19:52

A co z rondem przy Dmowskiego??? Czy musi tam stanąć kościół aby powstało???

43


klemens ~klemens (Gość)08.08.2017 19:06

REKORD ŚWIATA w długości czasu remontu Spacerowej. Po co zrobione kolejne rondo przy minimalnym ruchu w tej okolicy. Dlaczego zlikwidowano parking przy budkach ze zniczami.Takie są efekty wyrzucania naszych pieniędzy, gdy decyzje podejmuję urzędas nie wychodzący zza biurka.

31


P51 ~P51 (Gość)08.08.2017 18:04

O przewlekłości prowadzonych prac świadczą porośnięte wybujałymi chwastami widoczne na załączonym zdjęciu trawniki... ;-). Dobrze,że ukwiecoko chociaż klomb na rondzie ;-)

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat