Spacer śladami piotrkowskich strażaków

ePiotrkow Czwartek, 07 maja 20150 1401
Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie zaprasza na kolejny z serii spacerów po Piotrkowie Trybunalskim. Tematem najbliższego (sobotę, godz. 15.00) będzie „Straż ogniowa”, a jego uczestnicy odwiedzą miejsca związane z piotrkowskimi formacjami przeciwpożarowymi.

- Pierwsza formalna organizacja pożarowa w Piotrkowie - Ochotnicza Straż Ogniowa miasta Piotrkowa powstała na mocy ustawy z 31 marca 1878 r. Podczas sobotniego spaceru będzie można się dowiedzieć, gdzie w Piotrkowie stacjonowały jednostki gaśnicze, gdzie odbywały się ich ćwiczenia. Będzie też kilka słów o pożarach, które miały miejsce w Piotrkowie na przestrzeni wieków. Szczególną atrakcją będzie możliwość zwiedzenia siedziby Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej – zapraszają pracownicy Centrum.

Miejsce zbiórki to siedziba Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Zamurowej 11.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat