Sokoły na lotnisku w Piotrkowie (zdjęcia)

ePiotrkow Niedziela, 16 maja 202110 4227
Lotnisko Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej zatrudniło sokolnika. Pan Krzysztof Domański jest właścicielem ponad 50 ptaków i świadczy usługi dla lotnisk wojskowych, komunikacyjnych i aeroklubowych.

Ładuję galerię...

Dzikie ptactwo może być bardzo niebezpieczne dla wykonywanych operacji lotniczych, a na lotnisku w Piotrkowie wykonywanych jest sporo operacji od szkoleniowych samolotowych, szybowcowych i śmigłowcowych po skoki spadochronowe. Lotnisko ze względu na swoje położenie w centralnej Polsce jest także bardzo popularne wśród pilotów General Aviation.

- Mieliśmy już kilka „birdstrike" (kolizja samolotu z ptakiem), na szczęście niegroźnych, ale znamy przecież przypadki poważnych wypadków lotniczych, po uderzeniu ptaka w lecący mały samolot. Dlatego opracowane mamy procedury bezpieczeństwa związane z postępowaniem na wypadek pojawiających się na lotnisku dzikich zwierząt czy ptaków. W wyniku tych pojawiających się zagrożeń dyrektor lotniska Jarosław Cempel podnosząc poziom bezpieczeństwa operacji zlecił zatrudnienie profesjonalnego sokolnika. - powiedział Marcin Pampuch, z-ca dyrektora Aeroklubu w Piotrkowie.

Sokolnik Krzysztof Domański ma duże doświadczenie w 27-letniej pracy z ptakami drapieżnym. Na lotnisko do Piotrkowa przywozi ze sobą 4 Sokoły, 4 Harisy (myszołowy) oraz Kruka.

- Współpracowałem już z wieloma lotniskami, wszędzie tam gdzie ptaki stwarzają zagrożenie dla lądujących czy startujących samolotów. Pracowałem już na lotniskach wojskowych w Leźnicy, Glinniku koło Tomaszowa i Łasku oraz na komunikacyjnych w Radomiu i Łodzi. Teraz odstraszamy dzikie ptactwo w Piotrkowie Trybunalskim. Moje ptaki są wyszkolone w płoszeniu dzikich lokatorów na lotnisku. - powiedział sokolnik Krzysztof Domański z Bełchatowa.

Prezentację tych drapieżnych ptaków będzie można zobaczyć podczas pokazów lotniczych FLY FEST 3 i 4 lipca w Piotrkowie Trybunalskim.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wsadzinska ~Wsadzinska (Gość)17.05.2021 11:43

W focusie już 3 lata działa sokolnik i jak były gołębie tak są i wszycho zasrane jest nawet auta na parkingach !!!

40


xn. ~xn. (Gość)16.05.2021 14:46

A czy on/one może odstraszyć tego wyjca co to "umila" prawie całemu miastu i okolicy życie...

1411


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)17.05.2021 12:39

Mam sokoła na płycie CD

10


Kiler ~Kiler (Gość)17.05.2021 10:20

I znów mu ucieknom ptaki

21


gg ~gg (Gość)16.05.2021 23:29

Skoro nie ma samolotów to chociaż są sokoły. Brawo.

20


kierofca bombofca ~kierofca bombofca (Gość)16.05.2021 21:33

Hej, hej, hej sokoły omijajcie skajwany, góry, doły.

71


Tress ~Tress (Gość)16.05.2021 14:24

To w Piotrkowie Nietrybunalskim jest lotnisko !?

413


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat