ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Soczewki dla kierowców - jakie wybrać?

Środa, 16 listopada 2016 2178
Jesień trwa w najlepsze, ale zima zbliża się coraz większymi krokami. Nietrudno o przekonanie, że to szczególnie nieprzyjemny czas dla kierowców. I nie chodzi tylko o niesprzyjające warunki atmosferyczne i drogowe, takie jak oblodzona jezdnia, zaspy, koleiny czy wreszcie opady. Dni są coraz krótsze, a noce coraz dłuższe - a prowadzenie w takich warunkach to już nie kwestia komfortu, a po prostu bezpieczeństwa.

Nasz organizm jest zaprogramowany tak, że źrenica (jej średnica wynosi od 3 do 8 milimetrów) reaguje na określoną ilość światła - za dnia nasze źrenice są węższe z uwagi na większe natężenie promieni świetlnych. W gorszych warunkach - takich jak deszcz czy ciemność - źrenica się rozszerza, co pogarsza widziany obraz - i właśnie to sprawia, że jazda nocą jest szczególnie niebezpieczna - światła reflektorów nadjeżdżających z naprzeciwka samochodów potęgują wrażenie oślepienia i zniekształcenia wzroku.

 

Jeszcze większy problem pojawia się, gdy kierowca używa soczewek progresywnych - a więc takich, które umożliwiają dobre widzenie we wszystkich odległościach - niejako automatycznie dostowują nasz wzrok do odległości od obiektu, na który patrzymy. A każdy kierowca wie, że prowadzenie wiąże się nie tylko z patrzeniem na drogę – choć tutaj trzeba być ostrożnym, bo zwracać uwagę zarówno na samochody, jak i na pieszych czy przeszkody na drodze. A są jeszcze przecież lusterka czy deska rozdzielcza...

 

Istnieją jednak rozwiązania, które poprawiają komfort prowadzenia przez osoby, które korzystają z soczewek – na przykład specjalna powłoka antyrefleksyjna. Tego rodzaju technologią dysponuje na przykład firma Zeiss, uznawana za przedsiębiorstwo pionierskie w branży sprzętu optycznego (przedsiębiorstwo zwraca uwagę na zadowolonych klientów i podkreśla, że średnio co sekundę wyboru ich soczewek dokonują dwie osoby) – promowane przez nią produkty z powłoką DuraVision DriveSafe sprawiają, że nieprzyjemne wrażenie odblasku zostaje zredukowane nawet do 64%. W ofercie możemy znaleźć zarówno soczewki jednoogniskowe, jak i te progresywne. 

 

 

Do zakupu soczewek marki Zeiss zapraszamy do salonów Optikon.

 

Bełchatów, ulica Czapliniecka 5 - tel. 44 633 07 60

 

Piotrków Trybunalski, ulica Słowackiego 18 - 44 647 77 80

 

 


Zainteresował temat?

4

2


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat