Sobotni raut u Piłsudskiego

ePiotrkow Niedziela, 27 września 20207 2567
W sobotni wieczór piotrkowskie Muzeum zaprosiło na „Raut u Piłsudskiego”, podczas którego publiczność mogła przenieść się w czasy dwudziestolecia międzywojennego. Wydarzenie wpisało się w obchody 100. rocznicy "Cudu nad Wisłą".

Ładuję galerię...

"Raut u Piłsudskiego" to opatrzone barwną narracją widowisko, które wprowadziło uczestników w radosny klimat międzywojnia, związany z odzyskaną niepodległością. Istotnym akcentem było również zapoznanie słuchaczy z prywatnym życiem Józefa Piłsudskiego, poprzez listy i wspomnienia dotyczące jego spotkań z artystami tamtych lat, które odsłoniły tajemnice osobistych losów przypominanych postaci. Publiczność mogła wspólnie zanucić słowa popularnych piosenek.

 

Każdy z uczestników imprezy otrzymał bezpłatny egzemplarz okolicznościowego wydawnictwa upamiętniającego udział piotrkowian w wojnie polsko-bolszewickiej.

 

Współorganizatorami wydarzenia byli Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego oraz oraz Polska Fundacja Kultury i Rozwoju.


Zainteresował temat?

9

4


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)27.09.2020 22:12

Na zdjęciu nr 2 najsłynniejszy interlokutor w mieście ...

50


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga28.09.2020 10:28

Kim był tak naprawdę Józef Piłsudski pokazuje nam obecnie osoba, która wzoruje się na jego myśli politycznej, sposobie prowadzenia polityki, traktowania Polski jako nie suwerennego kraju.
A kto ? Oczywiście Jarosław Kaczyński. Nic więcej nie trzeba dodawać do zakłamywanej już od lat 20-tych ub. wieku historii J. Piłsudskiego

15


Kazik ~Kazik (Gość)27.09.2020 11:55

A kiedy będziemy obchodzić cud 89-tego roku zniewolenia kraju i ruiny gospodarczej a Piłsudski to sztuczny bohater przed wojną promowany przez masonerie a dziś przez obecny rząd

135


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat