Sobotni raport. Ile nowych zakażeń w Piotrkowie i powiecie?

ePiotrkowŁódzkie Sobota, 26 września 202040 12925
Aż o 104 nowych przypadkach zakażeń SARS-CoV-2 w Łódzkiem informują w sobotę służby wojewody. Mamy 6 nowych zakażeń w powiecie piotrkowskim i 3 w Piotrkowie Trybunalskim. Dziewięć nowych przypadków odnotowano w powiecie bełchatowskim, a 31 w Łodzi.
fot. pixabay.com / Alexandra_Koch

 

Kolejne 28 osób wyzdrowiało.


Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim:
Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 6403
Liczba osób aktualnie zakażonych: 897
Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 19
Liczba osób objętych kwarantanną: 5114
Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 683
Liczba osób, które wyzdrowiały: 5231
Liczba osób, które zmarły: 275
Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 1505

 

Niestety nadeszły też informacje o kolejnych zgonach w województwie łódzkim osób zakażonych koronawirusem. To:
77-letnia kobieta, hospitalizowana w szpitalu w Bełchatowie, posiadała schorzenia współistniejące., pochodziła z powiatu bełchatowskiego

62-letni mężczyzna, hospitalizowany w szpitalu w Bełchatowie, posiadał schorzenia współistniejące, pochodził z powiatu pabianickiego

82-letni mężczyzna, hospitalizowany w szpitalu w Wieluniu, posiadał schorzenia współistniejące, pochodził z powiatu wieruszowskiego


Zainteresował temat?

3

4


Komentarze (40)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga28.09.2020 09:43

Niestety... ludzi bezrefleksyjne przyjmujących za prawdę objawioną to co im się powie w tv czy internecie jest dramatycznie dużo . Gdyby nie panika jaką wywułują media codziennymi komunikami w stylu relacji z frontu wojennego, to nikt by nie zauważył "pandemii" . Przypominam , że zgodnie z nową definicja WHO o skali pandemii świadczy liczba nosicieli wirusa a nie liczba chorych lub zmarłych.Więc zanim będziecie wyśmiewać się foliarzy zastanówcie się czy sami nie jesteście mimowolnymi zwolennikami teorii spiskowej o zbrodniczym korona wirusie

01


j. ~j. (Gość)26.09.2020 12:15

Niestety antycovidowcy, antyszczepionkowcy i zwolennicy wszelkich teorii spiskowych nie próżnują i w internecie mnóstwo jest treści mówiących o tym, że żadnego koronawirusa nie ma, a ta cała tzw. pandemia to ściema. Nie należy więc nosić maseczek (zwanych przez antycovidowców kagańcami), ani przestrzegać żadnych ograniczeń, bo nie ma żadnej pandemii. Wielu ludzi wybiera wiarę w te teorie i odrzuca oficjalne przekazy ze strony władz i lekarzy, jako niewiarygodne, bo pochodzące od osób rzekomo uczestniczących w ogólnoświatowym spisku mającym na celu depopulację, zachipowanie i zniewolenie ludzi. A więc mamy mnóstwo obywateli bezczelnie pchających się do sklepu bez maseczki i reagujących wybuchowo na próbę zwrócenia uwagi, w tym wygłaszaniem kazań o nieistnieniu żadnego koronawirusa. (Ostatnio słyszałem w sklepie, jak jakiś osobnik bez maseczki przemawiał do obecnych, że nie tylko koronawirusa nie ma, ale także nie nie ma... raka!) Moim zdaniem równie dobrze, jak w nieistnienie koronawirusa można wierzyć w płaskość Ziemi, nieistnienie Finlandii, dalszym życiu Kopernika, być może, jako kobiety, kosmitów, wróżby, horoskopy i wszelkie inne bzdury, ale z jakiegoś powodu te antycovidowskie teorie (wygłaszane zresztą także przez różnych celebrytów) znajdują sporo uznania i chyba jednym z błędów władz w walce z pandemią jest lekceważenie tego zjawiska.

1416


gość_bodzio ~gość_bodzio (Gość)26.09.2020 19:45

Spokojne premier i minister Szumowski wszystko kontrolują. A nie Szumo to już na jachtach pływa za kasę za maseczki i śmieje się z ciemnego ludu.

94


gość_gość ~gość_gość (Gość)26.09.2020 12:52

Na Piomie oczyszczalni jest chory . Miał kontakt z ponad 60 osobami a na kwarantannę wysłali 2 osoby. Ważniejsze są pieniądze niż ludzie .

75


jji ~jji (Gość)26.09.2020 12:07

dalej niech w transporcie publicznym panuje taki ścisk i tłok ,dzieci do szkół to porażka ,gdzie sa służby odpowiedzialne za taki stan ? a w marketach jakos dziwnie bez problemów ?

94


wwwwww ~wwwwww (Gość)26.09.2020 20:37

Proponuję zobaczyć co dzieje się w szkołach. Ponad 1000 osób w jednym budynku przez 7 lub 8 godzin, a w jednej klasie ponad 30, następnie w ścisku w komunikacji publicznej jadą po całym powiecie. Gratulacje dla Pana Ministra Piątkowskiego, który twierdzi, że wystarczy tym śmierdzącym płynem posmarować ręce i jest bezpiecznie. Nie rozumiem zatem dlaczego zamknięte są przychodnie, ZUS itd. czy tam brakuje tego wspaniałego płynu do dezynfekcji ?
Proponuję poprosić szkoły o użyczenie tego wspaniałego eliksiru.

63


kon ~kon (Gość)26.09.2020 15:43

Trzeba na siebie uważać bo na nasz rząd nie ma co liczyć. Testów coraz mniej. Dostęp do służby zdrowia bardzo słaby.

62


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)26.09.2020 20:50

Antycovidowcy powinni być zadowoleni. Rośnie liczba zgonów związanych z zakażeniem koronawirusem, a dość często wskazują, że umiera za mało ludzi. Warto w tym momencie wspomnieć, że dzisiaj raportowane zgony to osoby, które zakażeniu uległy przeważnie 2-4 tygodnie temu. Dzisiejsze rekordy zakażeń odbiją się na liczbie zgonów, właśnie po tym czasie. Wg. szacunków musimy być przygotowani na ponad 100 zgonów dziennie, spowodowanych koronawirusem. Bardziej miarodajnym wykładnikiem problemu jest liczba zajętych respiratorów. Z nimi już wcześniej było krucho, rządowe zakupy respiratorów to granda i nieporozumienie, które swój finisz powinno mieć w sądzie. Ale w ciągu ok. tygodnia zajętość respiratorów wzrosła o 25 %.

56


PpT ~PpT (Gość)26.09.2020 17:35

Wirus mutuje zobaczymy co się będzie działo z nim w przyszłości. Dziś uśmierca seniorów w większości przypadków, za miesiąc, rok może kłaść ludzi w średnim wieku. Ale przecież maseczka boli co nie których. A przychodnie to inny temat i myśle ze przyjdzie czas i rozliczyć.😊
.

49


gość_adamko ~gość_adamko (Gość)26.09.2020 13:07

Może zaczniemy pokazywać statystyki ile osób umarło na raka, grype, przez smog , inne choroby, w wypadkach itd.

168


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat