Śnieżna i mroźna Niedziela Palmowa

ePiotrkow Niedziela, 24 marca 201321 5087
Uroczystą procesją wokół kościoła ojców Bernardynów mieszkańcy Piotrkowa uczcili wjazd Jezusa do Jerozolimy.

Jezusowi jak zawsze towarzyszyli apostołowie, osiołek i wierni. Inscenizacja rozpoczęła się o godz. 11 przy pomniku Jana Pawła II. Po modlitwie i poświęceniu palm, wierni w procesji przeszli ul. Narutowicza, a potem w stronę placu Kościuszki do kościoła ojców Bernardynów. O 11.30 rozpoczęło się nabożeństwo.


Niedziela Palmowa to święto ruchome w kalendarzu chrześcijańskim, przypadające 7 dni przed Wielkanocą. Rozpoczyna Wielki Tydzień. Zostało ono ustanowione na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna okres przygotowania duchowego do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa. Niedziela Palmowa obchodzona jest w Polsce od średniowiecza. Według obrzędów katolickich tego dnia wierni przynoszą do kościoła palemki, symbol odradzającego się życia.

W środę 27 marca ulicami miasta przejdzie Misterium Męki Pańskiej, początek o godz. 18.30 przed kościołem Serca Jezusowego.

 

fot. as


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ares1 ~ares1 (Gość)24.03.2013 12:46

Na fotkach nie widzę Pana Prezydenta!Czemu?!

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat