Śnięte małże w Bugaju

Strefa FM Piątek, 21 sierpnia 202034 7448
Niska zawartość tlenu w wodzie przyczyniła się do śmierci małż w jeziorze Bugaj w Piotrkowie. Przy brzegu można znaleźć setki muszli. W sobotę będą je zbierać wędkarze z piotrkowskiego oddziału Polskiego Związku Wędkarskiego.

Ładuję galerię...

- Sprawę znamy i monitorujemy - powiedział w rozmowie z nami Maciej Wojtecki, prezes piotrkowskiego zarządu Polskiego Związku Wędkarskiego. - Jest to spowodowane brakiem tlenu w wodzie. Małże są specyficznym gatunkiem, który nie potrafi szybko opuścić strefy beztlenowej tak, jak na przykład robią to ryby. Podłoże zbiornika Bugaj jest torfowo-ilaste, co powoduje samowolne wytwarzanie siarkowodoru i około 30-40 cm od dna zaczyna brakować tlenu. Na dodatek rośliny, które w dzień oddają tlen, w nocy go pobierają i to powoduje jego niedobór - tłumaczy.

 

Śnięte małże zostaną zebrane i poddane utylizacji. - W sobotę grupa naszych wędkarzy pomoże usunąć nieżywe małże, aby oczyścić zbiornik, natomiast Urząd Miasta w Piotrkowie poprosiliśmy o pomoc w ich utylizacji - dodaje Maciej Wojtecki.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (34)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)21.08.2020 22:01

Potrzebuje takie właśnie do swojej restauracji będą wyśmienite

23


gość ~gość (Gość)22.08.2020 04:49

Gdy uczęszczałem do szkoły w latach sześćdziesiątych,zagonili nas na Bugaj i w ramach czynów społecznych machaliśmy tam na brzegach jeziorka łopatami.Miał tam być ośrodek rekreacji i wypoczynku wraz z przystanią żeglarską.Od tamtej pory minęło pół wieku, ileż to włodarzy z radnymi Piotrkowem rządziło i wszyscy do tej pory mieli i mają nadal to jeziorko w d... Wstyd i hańba tym wszystkim działaczom od siedmiu boleści.

110


gość ~gość (Gość)21.08.2020 20:51

Sloneczko to samo a wladze nic nie ribia woka bulwary robic przeloty I utapiac pieniadze a bugaj umiera tak samo te kompielisko jak to nazywaja

51


gość ~gość (Gość)21.08.2020 20:33

Pewnie z wiochy.

11


Rozpędzony ~Rozpędzony (Gość)21.08.2020 18:46

To wasze "jezioro" to już nie jezioro tylko bagno Bugaj...

131


gość ~gość (Gość)21.08.2020 19:28

Mogliśmy mieć fajny zbiornik rekreacyjny- rowerki, kajaki, łódki (vide betonowe pozostałości przystani), plaże, kąpieliska... Władze nic nie robią na dużym Bugaju i za kilka lat będzie piękna torfowa łąka...

101


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat