Śmieci na obrzeżach miasta

Strefa FM Piątek, 19 października 201810 3930
Strażnicy miejscy systematycznie patrolują w Piotrkowie te rejony, gdzie może dochodzić do nielegalnego wyrzucania odpadów. Co prawda liczba takich miejsc uległa zmniejszeniu, lecz w dalszym ciągu worki ze śmieciami lądują głównie na obrzeżach miasta i przy drogach wjazdowych.

Tym razem funkcjonariusze natrafili na wysypisko przy ul. Gromadzkiej w Piotrkowie. Szczegółowe oględziny tego miejsca doprowadziły po raz kolejny do osoby podejrzewanej o nielegalne wyrzucenie odpadów. Mężczyzna, mieszkaniec ościennej gminy, przyznał się do tego i przyjął najwyższy mandat karny w wysokości 500 zł. Musi także uprzątnąć to, co przywiózł. - Z podobnym przypadkiem spotkaliśmy się na ulicy Energetyków. W tej sprawie prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia sprawców wyrzucenia znacznej ilości różnego rodzaju ubrań pochodzących być może z punktu handlu odzieżą używaną. A może ktoś z czytelników wie coś o tej sprawie i nawet anonimowo podzieli się ze strażnikami posiadanymi na ten temat informacjami - mówi Jan Sońta, kierownik Referatu ds. Wykroczeń Straży Miejskiej w Piotrkowie.

 

 

Do dyspozycji w tej i innych sprawach całodobowo działa bezpłatny numer telefonu służby dyżurnej Straży Miejskiej: 986.

 

(źródło: SM Piotrków)


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)19.10.2018 18:03

Place za śmieci. A juko nie daje worków tyle ile trzeba. Szczególnie na liście i trawę. Każą przyjechać do nich jak zabranie lub sobie dokupić. I co wy na to?

20


gość ~gość (Gość)19.10.2018 18:01

Jak juko nie daje tyle worków ile zabiera. Już było dzwoniono w tej sprawie do urzędu miasta i nic się nie poprawiło. Liście zawiezie się luzem pod juko. Już mam ich dość. Juko każe sobie worki dokupić jak zabraknie ich.To się nie dziwmy że się śmieci walają

20


Pomysł ~Pomysł (Gość)19.10.2018 12:58

... może podnieść jeszcze bardziej opłaty za wywóz śmieci?

53


dfthdtr ~dfthdtr (Gość)19.10.2018 14:14

Ludzie są obrzydliwi.

41


gość ~gość (Gość)19.10.2018 13:41

Palić nie wolno wyrzucić też nie?

19


gość856 ~gość856 (Gość)19.10.2018 13:26

Podczas legalnych zbiórek GABARYTÓW, gdy wystawione są już rzeczy przez mieszkańców ludzie podjeżdżają wieczorem, nocą i zabierają worki ze starymi ubraniami, sprzęt elektroniczny itp. Później, gdy się zorientują, że ubrania do niczego się nie nadają (bo to zwykłe stare szmaty, często podarte, poplamione) wyrzucają. Może te osoby pomyślą zanim zabiorą i nie będą później wyrzucały tego do lasu. Ubrania dobre, nadające się do użytku są wyrzucane do specjalnych pojemników.

41


gość ~gość (Gość)19.10.2018 13:20

Strażnicy miejscy systematycznie patrolują .... śmieszne. Kara 500zł .... śmieszne. Jak ma być normalnie? - niech urzędnicy wyjdą za biurek i patrolują razem ze strażnikami i kary będą większe, a miasto będzie miało na nową halę, mediatekę itp. i za dwa lata nie będzie takich sytuacji. Tylko pytanie czy komuś z władz na tym zależy?

51


gość ~gość (Gość)19.10.2018 13:20

Kolekcjonuj sobie śmieci w mieszkaniu albo na podwórku.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat