Służby szkoliły młodzież z pierwszej pomocy i zasad bezpieczeństwa

Policja KMP PiotrkówRegion Czwartek, 24 czerwca 20213 2302
Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez piotrkowską jednostkę policji. W przeprowadzeniu warsztatów pomogli również piotrkowscy ratownicy medyczni, woprowcy oraz strażnicy leśni.

Ładuję galerię...

- Podczas środowych warsztatów młodzież mogła poznać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku poparzeń, użądleń owadów, a także dowiedzieć się jak odpowiednio założyć opatrunek na różnego rodzaju rany. Uczestnicy przy pomocy fantomów mogli również poznać w jaki sposób prawidłowo należy wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową - relacjonuje asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy piotrkowskiej KMP. 

 

Woprowcy przedstawili z kolei sprzęt służący do ratowania topiących się osób, a także sposoby udzielania pomocy w takich przypadkach. Młodzież poznała wyposażenie karetki pogotowia oraz działanie sprzętu w jaki jest wyposażona. Strażnicy leśni przeprowadzili z uczniami pogadankę co należy zrobić w przypadku zagubienia się w lesie, a także co należy zrobić kiedy spotkamy w lesie dziką zwierzynę. Uczniowie mogli również obejrzeć sprzęt jakim dysponuje Straż Leśna.

 

W dalszej części spotkania uczestnicy poznali charakterystykę pracy policyjnych wodniaków. - Każdy z uczniów miał możliwość wejścia na policyjną łódź motorową oraz poznania jej wyposażenia. Wśród słuchaczy warsztatów byli również uczniowie, którzy za rok staną przed wyborem dalszej drogi. Policjanci opowiadając o służbie w niebieskiej formacji zachęcali do wstąpienia w nasze szeregi. Młodzież otrzymała również ulotki, w których znajdą wszystkie informacje na temat rekrutacji do służby - mówi asp. Gajewska. 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gtr ~Gtr (Gość)25.06.2021 16:07

Bardzo podobny...bo to bracia bliźniacy są ;) serio mówię.

00


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)25.06.2021 07:11

Nie, to jednak chyba nie ten pan tylko jakiś bardzo podobny. Sam nie wiem. Jak się pomyliłem, to przepraszam.

10


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)24.06.2021 20:03

Jejciu... Widzę na zdjęciach gościa, który w "O tym się mówi" Strefy FM, przekonywał, że w trakcie kontaktu rozgrzanego człowieka z zimną wodą może dojść do chiperwentylacji, w wyniku której może powstać szkodliwy dwótlenek azotu!
No, no... Pierwszy raz usłyszałem taką rewolucyjną teorię. Proponuję pracę naukową dla tego Pana. Antynobel gwarantowany.., a może i inne apanaże dla stowarzyszenia, którego jest prezesem?

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat