Służby marszałka województwa zaskoczone oświadczeniem Starostwa w sprawie szpitala

ePiotrkow Środa, 21 sierpnia 201928 6747
Powiat piotrkowski wydał oświadczenie, w którym informuje, że od 1 października to szpital wojewódzki będzie prowadził w budynku szpitala powiatowego przy Roosevelta porodówkę. Tymczasem biuro prasowe marszałka województwa komentuje, że to nie Starostwo Powiatowe w Piotrkowie decyduje o tym, gdzie i jakie oddziały będzie prowadził szpital, które organem prowadzącym jest przecież Urząd Marszałkowski.

Całe zamieszane związane z porodówką w Piotrkowie wynika z tego, że Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie (czyli szpital przy ul. Roosevelta prowadzony przez powiat) opuścił sieć szpitali, a to oznacza, że m.in. porodówka będzie tam funkcjonować jedynie do końca września. Od dłuższego czasu pacjenci z miasta i powiatu nie wiedzieli więc, czy w naszym mieście będzie jeszcze funkcjonał oddział ginekologiczno-położniczy.

 

W poniedziałek powiat piotrkowski wydał w tej sprawie oświadczenie. - Zarząd Powiatu, po wcześniejszych negocjacjach z przedstawicielami Zarządu Województwa, 19 sierpnia podjął decyzję, deklarując nieodpłatne przekazanie sprzętu oraz wyposażenie, a także użyczenie pomieszczeń Szpitalowi Wojewódzkiemu w Piotrkowie, w celu kontynuacji realizacji świadczeń od 1 października 2019 roku. O decyzji Zarządu Powiatu poinformowano, w stosownym piśmie, marszałka województwa i wojewodę łódzkiego. Posiadanie odpowiedniej bazy i kadry jest bowiem niezbędne, aby szpital przy ul. Rakowskiej mógł przystąpić do konkursu w zakresie ginekologii, położnictwa i neonatologii, który - jak się oczekuje - powinien ogłosić NFZ. Decyzja Zarządu Powiatu i dyrekcji Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie oznacza, że od 1 października oddział ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny nadal funkcjonował będzie w budynku przy ul. Roosevelta, w strukturach Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie – informowało Starostwo Powiatowe w Piotrkowie.


Sytuację komentuje Biuro Prasowe marszałka województwa. - Zarząd Województwa Łódzkiego szczególnie monitoruje sytuację w Szpitalu Powiatowym w Piotrkowie od czasu, gdy powiat poinformował o wypowiedzeniu umowy i tym samym pozostawieniu pacjentów bez opieki – czytamy w oświadczeniu Magdaleny Kamińskiej, rzecznika prasowego marszałka województwa łódzkiego. - Zarząd Województwa niezwłocznie podjął działania, które miały na celu sprawdzenie wszelkich możliwości przejęcia opieki nad pacjentami. Ze zdziwieniem przyjęliśmy informację o oświadczeniu Starostwa Powiatowego w Piotrkowie dotyczącego przejęcia Szpitala Powiatowego w struktury Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie.


Służby prasowe marszałka zaznaczają, że decyzji o przejęciu oddziałów w struktury Szpitala Wojewódzkiego nie podejmuje ani powiat, ani szpital. Może być to decyzja jedynie Zarządu Województwa Łódzkiego poparta głosami radnych Sejmiku, a – jak zauważa rzecznik marszałka - nie została jeszcze podjęta i przegłosowana. - Zarząd Powiatu na prośbę Zarządu Województwa na razie wyraził zgodę jedynie na przekazanie sprzętu i udostępnienia pomieszczeń Szpitalowi Wojewódzkiemu w celu kontynuowania leczenia na likwidowanych oddziałach – dodaje Magdalena Kamińska. - Szpital to także personel, a ta kwestia nie została oficjalnie zabezpieczona. Oświadczenie to zadziwia więc zarówno w kwestii merytorycznej – kompetencji powiatu, jak i organizacyjnej – zabezpieczenia wszystkich elementów niezbędnych do przejęcia szpitala. Informowanie o sukcesie Starostwa w ten sposób i w tych okolicznościach można jedynie tłumaczyć trwającą kampanią wyborczą.


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)23.08.2019 14:15

Starosta, vicestarosta cały zarząd i skarbnik do odwołania, porządek zaprowadzić w tym powiecie a nie tylko kumpelstwo i kumoterstwo i pozowanie do zdjęć. Za robotę się wziąść.

10


123 ~123 (Gość)22.08.2019 15:59

A co na to marszlek Zięba?

00


kompromis ~kompromis (Gość)21.08.2019 08:20

Nie dobro suwerena, tylko przepychanki polityczne, bo za dużo władzy w rękach tych , którym brak umiejętności do jej sprawowania.

170


97-300 97-300ranga21.08.2019 22:21

Kto zaskoczony ?

00


ucho ~ucho (Gość)21.08.2019 23:34

Gierki PSLu jak zawsze.

50


fakt ~fakt (Gość)21.08.2019 21:01

Cala prawda o DOBREJ ZMIANIE i PIS:
http://niewygodne.info.pl/artykul9/Dlugi-szpitali-rosna-a-oni-wciaz-o-teczowej-zarazie.htm

40


gość ~gość (Gość)21.08.2019 19:23

To w końcu będzie czy nie będzie do jasnej ......dziadostwo nie liczy się z ludźmi. W końcu społeczność się zbierze i będzie dym.Proszę szybciutko zrobić z tym porządek i to już .A nasz szanowny pan Prezydent to się w końcu obudz?czy tylko będzie biegał po kościołach przed następnymi wyborami?

40


ależ ~ależ (Gość)21.08.2019 19:06

ahahahaha :))))
NO tak teraz wszysycy musza grac tak jak chce pcmd i starostwo, bo przecież dla mieszkańców ziemi piotrkowskiej :))))
wstyd!!!!!!!!

20


gość ~gość (Gość)21.08.2019 19:04

A to przecież pan ziemba na konferencji z posłem Macierewiczem w poniedziałek ogłosili że sprawa rozwiązana z porodówką, więc starostwo prawdę napisali

24


gość ~gość (Gość)21.08.2019 16:22

Nikomu nie zależy na szpitalu i pacjenta h liczą się tylko wybory a mnie nie zależy na wyborach i politykach mam ich tam gdzie oni mnie i wybory też mnie guzik obchodzą i tak nic się nie zmieni dla wyborcy bo dla polityków owszem kasa tyle w temacie

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat