Służba Więzienna znów niesie pomoc

ePiotrkow Czwartek, 28 maja 20204 1487
W środę zawieźli 250 kg karmy dla zwierząt ze schroniska w Piotrkowie, a w czwartek sprawili niespodziankę dzieciom przebywającym w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka. Funkcjonariusze Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Piotrkowie nie ustają w niesieniu pomocy.

Ładuję galerię...

- Mamy dla dzieci zabawki, które przez ostatnie kilkanaście dni zbierali funkcjonariusze. Jest trochę książek, kolorowanek, część zabawek jest nowych, część używanych, ale w bardzo dobrym stanie. Mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze służyło w szpitalu, bo dzieci są przecież samotne i brakuje im zabawy – mówi por. Cezary Jabłoński, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim.

 
Pomoc dla schroniska i niespodzianka dla dzieci z piotrkowskiego szpitala to nie jedyne akcje społeczne, które organizuje ostatnio Służba Więzienna. Osadzeni z Oddziału Zewnętrznego AŚ w Goleszach zostali skierowani do akcji czytania książek (bajek, wierszy) dzieciom z domu dziecka. Poza tym w Areszcie w Piotrkowie od tygodni szyte są maseczki, które w pierwszej kolejności trafiają do instytucji najbardziej potrzebujących takiej pomocy. - Za kilka dni mamy zamiar pojechać do Radomska do Domu Pomocy Społecznej – dodaje por. Jabłoński. - Szyjemy na tyle dużo, że możemy przekazywać nasze maseczki zewnętrznym instytucjom. Sami oferujemy pomoc, ale czekamy też na zgłoszenia. W pierwszej kolejności chcemy zaopatrzyć DPS-y, bo o ile na zewnątrz wkrótce nie będziemy musieli nosić maseczek, to w takich instytucjach jak domy pomocy jeszcze długo trzeba będzie ich używać, podobnie na terenie aresztu czy szpitala.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)28.05.2020 20:15

Pomoc na pokaz

23


gość ~gość (Gość)28.05.2020 19:58

wszędzie w tych instytucjach państwowo-samorządowych propaganda za nasze

11


gość ~gość (Gość)28.05.2020 13:46

No super panowie takie osoby chwalić dzięki za dobre serce

30


gość ~gość (Gość)28.05.2020 13:30

I znowu naturalna pomoc nie pod bublikę. Nie to jest najważniejsze.

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat