Służba Celna ostrzega przed zatrutym alkoholem

ePiotrkow Środa, 05 października 20169 7131
Rośnie liczba ofiar zatrucia podrobionym alkoholem na Ukrainie. Już teraz mówi się o ponad czterdziestu osobach, które zmarły z powodu spożywania alkoholu z niewiadomych źródeł. Media donoszą także o przypadkach oślepienia. W związku z tym polska Służba Celna rozpoczęła akcję informacyjną, której celem jest przestrzeganie mieszkańców przed spożywaniem śmiercionośnego alkoholu.

"W związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe" - możemy przeczytać w komunikacie.

Z ustaleń Służby Celnej i innych służb wynika, że podrobiony alkohol sprzedawany jest najczęściej w plastikowych butelkach po oleju spożywczym oraz w szklanych butelkach po wódkach. Opakowania zwykle nie posiadają banderol akcyzowych.

Na Ukrainie przypadki zatrucia wódką odnotowano w czterech obwodach: charkowskim, donieckim, łuhańskim i mikołajowskim.

Pełna treść komunikatu, który opublikowały na swoich stronach już m.in. gmina Gorzkowice, Sulejów czy Łęki Szlacheckie, znajduje się tutaj. 


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

qqq ~qqq (Gość)06.10.2016 13:51

Po co kupować jak można samemu zrobić , Teraz to jest inna bajka , zacier biorac gotowa torebke Turbo Grom jest już gotowy po 48 godzinach . Flaszka wychodzi smieszne pieniądze a zestawy do bimborello można kupic na allegro , jedna flaszka się robi przy skraplaniu przy tej chłodnicy jakies pol godziny http://allegro.pl/destylator-i-szybkowar-2w1-12-l-bimber-alkohol-i5113090079.html

30


luzik luzikranga05.10.2016 22:37

A kiedy służba celna i inne powołane do tego instytucje zaczną likwidować sprzedaż alkoholu prowadzoną w

Cytuję:
innych miejscach niż legalne placówki handlowe

.
Ja naprawdę jestem cierpliwy, ale któregoś dnia może przestanie mi się chcieć siedzieć cicho i spokojnie?

Komentarz był edytowany przez autora: 05.10.2016 22:38

32


rrrrr ~rrrrr (Gość)05.10.2016 22:11

Ciekawe ile w tym prawdy

20


Piotrkowianin Piotrkowianinranga05.10.2016 19:11

Cytuję:
Z ustaleń Służby Celnej i innych służb wynika, że podrobiony alkohol sprzedawany jest najczęściej w plastikowych butelkach po oleju spożywczym oraz w szklanych butelkach po wódkach. Opakowania zwykle nie posiadają banderol akcyzowych.

Znaczy z banderolą też się trefna wóda trafia? Jak żyć, panie premierze? ;)

41


chemik ~chemik (Gość)05.10.2016 17:16

Tylko niech piją szybciej - bo się ściemnia...

41


assa ~assa (Gość)05.10.2016 16:24

Jaki alkohol?To paliwo lotnicze zwane F16 :D
Dla mojej przyjemności,to niech piją.Selekcja naturalna przyspieszona... :D

71


wsciekły ~wsciekły (Gość)05.10.2016 15:37

pewnie władeczek i spółka chcę uderzyć tą metodą i tak samo w nas bo u nas jak na ukrainie nie wylewa się wódki za kołnierz

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat