Słuchacze Magla ocenili nowy rozkład jazdy piotrkowskiego MZK

Strefa FM Środa, 09 września 202053 5352
Kilkadziesiąt uwag do nowego rozkładu jazdy MZK w Piotrkowie zgłosili w środę słuchacze Magazynu Magiel w Radiu Strefa FM. Dyrektor ZDIUM zapowiedział, że weźmie je pod uwagę.
fot. archiwum epiotrkow.pl

- Najgorsza zmiana że wszystkich! Linia 1. Z 7 kursów w tygodniu, aktualnie 4, a w weekend 0, tak 0. Czyli do szkoły do pracy utrudnienia w dostaniu się, w dni wolne zostało siedzieć w domu bo nie ma czym dojechać. Dobro pasażerów? Gdzie ono jest? Zmiana godzin i tras absurdalna - żaliła się pani Ania. Na tę konkretną linię zwróciła też uwagę pani Marta. - Linia 1, która jedzie między innymi z ul Sienkiewicza to jakiś żart. Dostać się na Łódzką jest cudem. MZK jeździ rzadko w godzinach zupełnie nijakich. Jak się dostać do pracy. Dlaczego nie ma więcej autobusów, które jadą na Łódzką żeby mieć jakiś wybór.

 

Słuchacze zwracali uwagę na problem także z rozkładami linii 2, 7,5 czy 9. - To jest żart, że w niedzielę 10 nie jeździ wcale, nie mówiąc o 9, która ma teraz trasę z kosmosu, a ludzie mieszkający na Łódzkiej nie mają jak dostać się do szpitala na Roosevelta albo na hale - dodała pani Paulina.

 

Interpelację w tej sprawie złożył też radny Jan Dziemdziora. - Z dniem 30.08.2020 r. zostały wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej, które pozbawiły wielu mieszkańców możliwości z korzystania z niej. Mieszkańcy w różnych formach wyrażają swoje niezadowolenie, dzwonią do radia, pytają radnych o przyczyny tych zmian i wnoszą o informację co legło u podstaw tych zmian i czy one są tymczasowe.
Komunikacji całkowicie została pozbawiona południowo – zachodnia część miasta, mieszkańcy z rejonu osiedla przy ul. Nałkowskiej i ul. Moryca itd. W ostatnich latach następowało stopniowe poszerzanie obszaru miasta objętych komunikacją miejską – patrz w załączeniu artykuły prasowe i interpelacja z 04.09.2013 r. W tym stanie rzeczy wnoszę o udzielenie odpowiedzi na pytania opisane w pkt. 1 oraz podanie koncepcji dotyczących rozwoju komunikacji miejskiej.

 

Do uwag mieszkańców odniósł się dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta Karol Szokalski. - Pracownicy, którzy przygotowali rozkłady jazdy śledzili te uwagi, które się na Państwa antenie pojawiły i jeśli będzie tak, że pojawi się konieczność zmian, to będą wprowadzone.
Słuchacze zwracali też uwagę na zbyt mało kursów w weekendy. Pracownicy ZDIUM przez tydzień kursowali autobusami MZK i badali przepustowość w autobusach właśnie w soboty i niedziele. Często zdarzało się, że jechały tylko dwie osoby. Jednak nie zamykamy się na uwagi mieszkańców.

 

Jedna ze słuchaczek zwróciła uwagę na fakt, że autobusy nie jeżdżą o czasie. - Dla mnie punktualność kursowania MZK jest rzeczą ogromnie ważną. 10 czy 15 minut opóźnienia, uważam, że jest zbyt duże - podkreśliła.

Dyrektor Szokalski powiedział, że w tej kwestii poprawy raczej nie będzie, a wręcz przeciwnie, będzie jeszcze gorzej. - Jeśli chodzi o punktualność to problem się pojawił i jeszcze się pogłębi. Mamy objazd A1 i widzimy jak wygląda obciążenie ruchem. Za chwilę będzie wdrożona przebudowa ulicy Rakowskiej i będą jeszcze większe korki. I musimy się liczyć z tym, że ta część miasta będzie dość mocno zablokowana.

 

Magazynu Magiel mogą Państwo słuchać od poniedziałku do piątku od 7:30 do 10:00. Skrót między 16.00 a 17.00.


Zainteresował temat?

4

3


Komentarze (53)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)10.09.2020 21:44

Koszmar!!!!!Stary,rozklekotany tabor,zima niedogrzany,latem duchowa...Miasto dokłada do tego duże pieniądze.8 trasa tak zarabana ze usiąść i wyć.Wszystko TU popsuto i miasto kona.!

30


Marlenka123 ~Marlenka123 (Gość)10.09.2020 20:18

Sprawa dla prokuratury za niegospodarność i działania na szkodę spółki, a tutaj lekkie dywagacje jak słuchacze ocenili rozkład - wiadomo po czyjej stronie jest lokalne radio ...

60


gość ~gość (Gość)10.09.2020 19:02

A lnia 8 to juz jest super zart

30


gość ~gość (Gość)10.09.2020 16:30

Dbając o nasze środowisko chcą doprowadzić do tego że jeszcze więcej aut będzie jeździć po Piotrkowie. Brawo w czasach corona-wirusa zapomina się o innych ważnych kwestiach. Zamknąć ludzi w domach i najlepiej żeby się nie przemieszczali. ????????????

31


gość ~gość (Gość)10.09.2020 15:57

Orły, sokoly... Szkoda słów. A może wrócą minibusy?

40


pasazer jedynki ~pasazer jedynki (Gość)10.09.2020 14:26

Ja bym linie 1 puścił jeszcze na Wierzeje, Wronia i do Bujen. W ten sposób wsiadając w jeden autobus cale miasto by sie zwiedziło. Czemu się ograniczać do Topolowej i Wysokiej ?

50


piotrkowiankka ~piotrkowiankka (Gość)10.09.2020 13:07

mądre głowy układały rozkład jazdy autobusów, chyba jeżdziły w nocy i badały natężenie ruchu

60


gość ~gość (Gość)10.09.2020 12:22

Czy osoba która stworzyła nowy razklad, wzięła pod uwagę młodzież szkolna? Z osiedla Słowackiego jest jedna linia aby zdążyć na 8 rano do szkoły dojeżdżając do technikum na rozwesela czy liceum na Żeromskiego lub technikum na Krakowce. Oczywiście z powrotem jest jeszcze gorzej. Zgodnie z reżimem sanitarnym dzieci jeżdżą poukładane jak śledzie w puszce. Gratuluję pomysłu, polecam zainteresowanie sanepidu isluzb mundurowych

110


gość ~gość (Gość)10.09.2020 12:13

O mzk w sobota niedziela porażka... Do miasta pinta palec.. 30 min cudowne...

80


gość ~gość (Gość)09.09.2020 11:47

Linia nr 1 to jakiś żart. Rano gdy większości ludzi śpieszy się do szkoły/pracy/lekarza jadąc od Szczekanicy funduje się wycieczkę Kostromską/Wysoką/Topolową co dorzuca przynajmniej dodatkowe 12 minut jazdy. Piszę "przynajmniej" bo na Wysokiej często jest problem z przejechaniem. To koszmar. Po co likwidowali linie nr 3 a jedynce dorzucili trasę trójki ??? Wystarczyłoby dostosować częstotliwość kursów. Linią nr 3 jeździło sporo osób. Tylko, że czasami 1 i 3 się dublowały. Często ul. Wojska Polskiego od Zawodzia do Kostromskiej jechały 2 MZK jedna za drugą.
Czy pracownicy ZDiUM czy też MZK (nie licząc kierowcy ofkors) badali obciążenie tras teraz ? Przecież dopiero od września ruszyła nauka w szkołach po 6 miesiącach przerwy. Jak mogli badać obciążenie kiedy 2/3 pasażerów czyli młodzież szkolna nie jeździła ?

210


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat